آرشیو اخبار و مقالات(گروه)
مشاهیر شهر اراک (22)
خبرهای ویژه (8703)
..خبرهای شهر (10553)
اراک قدیم (27)
..سازمان نوسازی و بهسازی (64)
..سازمان خدمات موتوری (147)
..سازمان اتوبوسرانی (79)
..سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی (242)
..سازمان آرامستان (151)
..سازمان پایانه های مسافری (26)
..سازمان خدمات ایمنی و آتش نشانی (1100)
..سازمان مدیریت پسماند (403)
..سازمان حمل و نقل ترافیک (228)
..سازمان میادین میوه و تره بار و فرآورده های کشاورزی (24)
..سازمان عمران (159)
..سازمان فرهنگی، ورزشی (1322)
..سازمان زیباسازی (554)
..سازمان پارک ها و فضای سبز (566)
..اداره انفورماتیک (44)
..سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی (441)
..سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری (256)
..سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر (223)
..بافت تاریخی (80)
..منطقه 1 (171)
..منطقه 2 (277)
..منطقه 5 (135)
..منطقه3 (276)
..منطقه4 (187)
حوزه شهردار (206)
..اخبار اداره روابط عمومی (184)
باشگاه فرهنگی و ورزشی (628)
شورای اسلامی شهر (757)
واحد ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست (HSE) (41)
حوزه معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری (427)
....حوزه معاونت مالی و اداری (53)
....حوزه معاونت برنامه ریزی (61)
....حوزه معاونت خدمات شهری (339)
....حوزه معاونت شهرسازی (15)
....حوزه معاونت فرهنگی واجتماعی (33)
....حوزه معاونت فنی و عمرانی (365)
....معاون حمل و نقل و ترافیک (46)
....حوزه معاونت مالی و اقتصادی (10)
سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی (51)
اداره املاک و مستغلات (25)
درخت کاری (7)
جستجو در اخبار و مقالات
 
28
اعضای شورای اسلامی شهر به همراه حسن قربانی شهردار، مشاورین و معاونین و مدیران عامل سازمان‌ های تابعه شهرداری اراک از پارک بانوان پردیس تهران جهت الگوبرداری، مکان‌ یابی، شناخت قابلیت ‌های موجود بازدید بعمل آورده و طرح پروژه مورد نظر را شناسایی نمودند.

پارک بانوان شهر اراک در دستور کار شورای اسلامی و شهرداری اراک قرار گرفت

پارک بانوان شهر اراک در دستور کار شورای اسلامی و شهرداری اراک قرار گرفت
پارک بانوان شهر اراک در دستور کار شورای اسلامی و شهرداری اراک قرار گرفت
اعضای شورای اسلامی شهر به همراه حسن قربانی شهردار، مشاورین و معاونین و مدیران عامل سازمان‌ های تابعه شهرداری اراک از پارک بانوان پردیس تهران جهت الگوبرداری، مکان‌ یابی، شناخت قابلیت ‌های موجود بازدید بعمل آورده و طرح پروژه مورد نظر را شناسایی نمودند.
شهردار اراک ابراز کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر اراک چندین مصوبه در راستای ایجاد فضاهای مناسب برای ارایه انواع خدمات رفاهی، ورزشی، اجتماعی، فرهنگی و هنری به بانوان این شهر ارایه داده است.
حسن قربانی در ادامه افزود: سرانجام پس از بازدیدی که به همراه اعضای شورای اسلامی از پارک بانوان پردیس تهران بعمل آمد، در صحن رسمی شورای اسلامی شهر اراک مقرر گردید، حدود ۳۰ هکتار زمین مشجر واقع در میدان فراهان واقع در ضلع جنوبی نیروگاه برق با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان به احداث این پارک اختصاص داده شود هم‌ چنین مقرر شد شهرداری اراک ضمن بررسی دقیق از وضعیت زمین و انجام مراحل قانونی، طرح نهایی را جهت تصویب به شورای اسلامی تحویل دهد.
شهردار اراک گفت: برای این مجموعه فضاهای متعددی از قبیل فضای سرپوشیده و ‌باز هم‌چنین بخش قابل توجهی فضای سبز در نظر گرفته شده که هرکدام از این فضاها خدمات قابل توجهی را به مراجعه‌ کنندگان ارایه خواهند داد.
در ادامه مصاحبه اختصاصی با اشرف بهادری رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر اراک در این خصوص صورت گرفته که به اختصار می ‌خوانیم.
اشرف بهادری با تاکید بر لزوم احداث و اجرایی شدن پروژه پارک بانوان در شهر اراک گفت: همان‌ گونه که در برخی از استان‌ های کشور استقبال بسیار خوبی از طرح پارک بانوان شده و به موجب احداث این فضا نیازهای اجتماعی بانوان به گونه ‌ای سالم پاسخ داده شده لذا کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر اراک نیز از سال ۱۳۸۷ در صدد احداث این پارک برآمده و در این خصوص پیگیری‌ های بسیاری انجام داده است.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر اراک در ادامه با اشاره به مساحت 30هکتاری در نظر گرفته شده در خصوص احداث پارک بانوان بیان داشت: کاربری‌ های متفاوت و قابل توجه ‌ای برای استفاده بانوان اراکی در نظر گرفته شده است.
بهادری در ادامه گفت: این بوستان شامل ساختمان ‌های اداری،‌ فرهنگی، آمفی تئاتر، رستوران، گلخانه، مهدکودک، کرایه دوچرخه، حراست، سر در ورودی، راه‌ های اصلی، چمن مصنوعی، باغ‌ راه ‌ها، زمین بازی کودکان و ... می ‌باشد.
بهادری با اشاره به فضای سرپوشیده این بوستان آن را شامل زمین ‌های ورزشی، زمین اسکیت، مرکز فرهنگی و آموزشی، سالن ‌های ‌همایش و جلسات، گلخانه، فروشگاه، بازارچه خوداشتغالی، قفس پرندگان، محل کرایه دوچرخه و سرویس ‌های بهداشتی، کتابخانه، کافی ‌شاپ و رستوران و آژانس گردشگری و تاکسیرانی عنوان نمود.
وی در ادامه با اشاره به مطالب فوق اضافه کرد:آمفی تئاتر، نمایشگاه‌ های، محوطه بازی کودکان، استخر سرباز ویژه کودکان، پیست دوچرخه ‌سواری، پارک ‌بازی، مسیر پیاده‌ روی و دریاچه از فضاهای باز مجموعه پارک بانوان می ‌باشد.
بهادری تصریح کرد: فضای سبز موجود در این مجموعه حجم قابل توجهی را به خود اختصاص داده است که در آن از کاشت انواع گونه‌ های درختان، درختچه و گل ‌های زینتی استفاده می ‌شود.
وی در ادامه برگزاری انواع کلاس ‌های آموزشی، بازاریابی، طراحی تخصصی، تولید و بسته ‌بندی محصولات و فروش آن‌ها در غرفه ‌های نمایشگاه ‌‌ها و فروشگاه ‌های پارک را از انواع خدمات قابل ارایه در این بوستان برشمرد.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر اراک با تاکید بر این‌که مکان‌ های ویژه برای طراحی مشاغل خانگی در خصوص ارایه محصولات تولیدی و صنایع دستی از دیگر مزایای این بوستان است افزود: تمامی امکانات مورد نیاز در خصوص راه ‌اندازی مشاغل خانگی تفریحی برای بانوان خصوصا بانوان سرپرست خانوار در این بوستان تعبیه شده است و آنها می ‌توانند محصولات خود را در غرفه‌ ها و نمایشگاه‌ های پارک مذکور در معرض دید و فروش متقاضیان قرار دهند.
وی هم ‌چنین در خصوص هدف شهرداری و شورای اسلامی شهر اراک از احداث بوستان ‌های ویژه بانوان، با تاکید بر ضرورت وجود چنین بوستان‌ هایی گفت: احداث فضاهای اختصاصی مناسب برای ورزش بانوان از ضروریات جامعه شهری است که تاکنون این امکان فراهم نشده بود و در نتیجه زنان جامعه به ناچار در فضاهای محصور و نامطلوب به رفع نیازهای تفریحی و ورزشی خود می‌ پرداختند.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر اراک در ادامه هدف از ساخت و احداث این بوستان را رفع نیازهای اجتماعی و خدمت‌ رسانی به بانوان، کاهش مفاسد اجتماعی از طریق ایجاد مشروعیت‌ های شغلی و فرهنگی، ایجاد تحرک و انگیزش در نسل جوان و بانوان از طریق شرکت در مشارکت ‌های اجتماعی، ایجاد طرح کارآفرینی و به دنبال آن فرهنگ ‌سازی، تاثیر‌گذاری در فرهنگ زنان و جامعه با توجه به این‌ که 50درصد جامعه را بانوان تشکیل می ‌دهد، عنوان نمود.
بهادری در ادامه خاطرنشان ساخت: این بوستان برای همه اقشار سنی بانوان مجهز به پیست‌ های معمولی و حرفه ‌ای دوچرخه ‌سواری، سالن ‌های ورزشی شامل زمین والیبال و بسکتبال و سالن تیر و کمان بوده و هم ‌چنین وسایل بازی کودکان، ابزار و لوازم تندرستی در فضای باز بوستان، سرویس‌ های بهداشتی مناسب، آلاچیق، نیمکت و مسیرهای مناسب پیاده ‌روی پیش ‌بینی شده است.
وی با اشاره به بحث اقتصادی پارک بانوان گفت: این پارک نقش مهمی در اشتغال ‌زایی بانوان دارد چرا که مدیری، اداره و خدمات آن توسط بانوان انجام می‌ شود و در ضمن شهریه فضاهای ورزشی و غیره که توسط شهرداری اراک ارایه می گردد رایگان می باشد.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی تصریح نمود: به طور خلاصه این پارک علاوه بر ایجاد محیط و منظر مناسب، شرایط ویژه‌ ای را نیز در بردارد که شامل عدم اشراف از بیرون با ایجاد حریم‌ هایی از جنس سخت و نرم، امکان استفاده از فضاهایی باز با استفاده از پوشش راحت، ایجاد خود اشتغالی با بهره‌ گیری از کلاس‌ های آموزشی و استفاده از فضاهای فروشگاهی و نمایشگاهی، ایجاد فضاهای مشاوره فردی وگروهی برای بهینه سازی کیفیت زندگی فردی و خانوادگی بانوان می ‌باشد.
بهادری ایجاد کلوپ ‌ها براساس توانمندی ‌ها و قابلیت‌ های فردی بانوان، ایجاد فضاهای مناسب در جهت ارتقای سطح فکری و فرهنگی را از دیگر ویژگی ‌های پارک بانوان عنوان نمود.
وی با اشاره به اقدامات هنری و فرهنگی این پارک‌ فعالیت ‌های هنری موجود را شامل معرق‌ کاری، قلم ‌زنی، مینیاتور و تذهیب، بازیگری، کارگردانی، طراحی، معماری داخلی خانه داری(پخت غذا و سفره‌ آرایی) برشمرد و افزود: فعالیت‌ های ورزشی نیز شامل بدنسازی، استخر، دوچرخه ‌سواری، موتورسواری و سوارکاری و... می ‌باشد.
اشرف بهادری از دیگر اهداف اجرای این طرح را رفع محدودیت ‌های موجود برای فعالیت ‌های فرهنگی، ورزشی و تفریحی، ایجاد فرصت مناسب به منظور رشد و شکوفایی استعداد، ارتقا سطح سلامت روانی بانوان و تبدیل شهرداری به نهاد اجتماعی برشمرد.
وی در ادامه با اشاره به قوانین و ضوابط موجود در پارک بانوان بیان داشت: ممنوعیت ورود آقایان در طول ساعات حضور بانوان، رعایت نظافت و پاکیزگی از سوی بازدیدکنندگان، ممنوعیت فیلم ‌برداری و عکس ‌برداری از پارک و هم ‌چنین همراه داشتن گوشی دوربین‌ دار، استفاده از لباس ورزشی مناسب و متناسب با حریم پارک، رعایت حجاب اسلامی و شئونات اخلاقی از قوانین و مقرارت موجود در پارک می ‌باشد.
عضو شورای اسلامی شهر اراک در ادامه خاطرنشان ساخت: ساخت و احداث این پارک با مشارکت بخش خصوصی می ‌باشد و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اراک نیز با ارایه اعتبارات و امکانات ورزشی، کمک شایانی به فرآیند تکمیل پارک مذکور می ‌نماید.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر اراک در خاتمه ابراز امیدواری کرد و گفت: امید است که با همکاری و مساعدت استانداری مرکزی، شهرداری، شورای اسلامی شهر اراک و همچنین تمامی مسئولین مربوطه این پروژه در طی مدت زمان 2 سال احداث و مورد بهره‌ برداری و استفاده بانوان عزیز اراکی قرار گیرد و به این صورت موجبات رضایت ‌مندی آنان را نیز فراهم گردد.
تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (2897)
گروه خبر: خبرهای شهر
کد خبر: 1353
  • پارک بانوان شهر اراک در دستور کار شورای اسلامی و شهرداری اراک قرار گرفت
  • پارک بانوان شهر اراک در دستور کار شورای اسلامی و شهرداری اراک قرار گرفت
  • پارک بانوان شهر اراک در دستور کار شورای اسلامی و شهرداری اراک قرار گرفت
  • پارک بانوان شهر اراک در دستور کار شورای اسلامی و شهرداری اراک قرار گرفت
  • پارک بانوان شهر اراک در دستور کار شورای اسلامی و شهرداری اراک قرار گرفت
  • پارک بانوان شهر اراک در دستور کار شورای اسلامی و شهرداری اراک قرار گرفت
  • پارک بانوان شهر اراک در دستور کار شورای اسلامی و شهرداری اراک قرار گرفت
  • پارک بانوان شهر اراک در دستور کار شورای اسلامی و شهرداری اراک قرار گرفت
  • پارک بانوان شهر اراک در دستور کار شورای اسلامی و شهرداری اراک قرار گرفت

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

کد CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید:

آرشیو اخبار و مقالات (تاریخ)
اسفند 1399 (46)
بهمن 1399 (145)
دی 1399 (109)
آذر 1399 (143)
آبان 1399 (107)
مهر 1399 (23)
تیر 1399 (70)
خرداد 1399 (16)
اردیبهشت 1399 (99)
فروردین 1399 (97)
اسفند 1398 (61)
بهمن 1398 (124)
دی 1398 (125)
آذر 1398 (115)
آبان 1398 (66)
مهر 1398 (82)
شهریور 1398 (241)
مرداد 1398 (259)
تیر 1398 (262)
خرداد 1398 (251)
اردیبهشت 1398 (230)
فروردین 1398 (189)
اسفند 1397 (154)
بهمن 1397 (200)
دی 1397 (210)
آذر 1397 (168)
آبان 1397 (105)
مهر 1397 (149)
شهریور 1397 (124)
مرداد 1397 (142)
تیر 1397 (147)
خرداد 1397 (115)
اردیبهشت 1397 (164)
فروردین 1397 (70)
اسفند 1396 (138)
بهمن 1396 (154)
دی 1396 (112)
آذر 1396 (102)
آبان 1396 (123)
مهر 1396 (129)
شهریور 1396 (89)
مرداد 1396 (112)
تیر 1396 (84)
خرداد 1396 (88)
اردیبهشت 1396 (100)
فروردین 1396 (79)
اسفند 1395 (114)
بهمن 1395 (173)
دی 1395 (120)
آذر 1395 (136)
آبان 1395 (163)
مهر 1395 (137)
شهریور 1395 (135)
مرداد 1395 (149)
تیر 1395 (148)
خرداد 1395 (146)
اردیبهشت 1395 (150)
فروردین 1395 (92)
اسفند 1394 (162)
بهمن 1394 (158)
دی 1394 (127)
آذر 1394 (96)
آبان 1394 (123)
مهر 1394 (107)
شهریور 1394 (100)
مرداد 1394 (108)
تیر 1394 (81)
خرداد 1394 (91)
اردیبهشت 1394 (86)
فروردین 1394 (69)
اسفند 1393 (87)
بهمن 1393 (111)
دی 1393 (121)
آذر 1393 (101)
آبان 1393 (120)
مهر 1393 (160)
شهریور 1393 (185)
مرداد 1393 (173)
تیر 1393 (156)
خرداد 1393 (145)
اردیبهشت 1393 (144)
فروردین 1393 (63)
اسفند 1392 (154)
بهمن 1392 (179)
دی 1392 (96)
آذر 1392 (95)
آبان 1392 (38)
مهر 1392 (42)
شهریور 1392 (39)
مرداد 1392 (30)
تیر 1392 (27)
خرداد 1392 (28)
اردیبهشت 1392 (50)
فروردین 1392 (18)
اسفند 1391 (54)
بهمن 1391 (71)
دی 1391 (73)
آذر 1391 (44)
آبان 1391 (55)
مهر 1391 (63)
شهریور 1391 (36)
مرداد 1391 (47)
تیر 1391 (22)
خرداد 1391 (32)
اردیبهشت 1391 (10)
فروردین 1391 (1)
بهمن 1390 (2)
آذر 1390 (1)
آبان 1390 (1)
مرداد 1390 (1)
آرشیو اخبار و مقالات (نویسنده)
user arak (321)
karimi. arak (5832)
by epr1 (386)
vahab hamzeloo (672)
arezoo karimi (5)
user city karimi (49)
Meysam M (559)
mirjafari operator (1347)
a Salmasi (2429)
by user city1 (56)
by user city2 (92)
وحید قائم مقامی (3)
تمامی حقوق این سایت برای شهرداری اراک محفوظ است    شرایط استفاده    قوانین