تخت سادات اراک

تخت سادات اراک

منطقه نمونه گردشگری تخت سادات در منطقه‌ای کوهستانی همراه با دشت وسیع با پوشش گیاهی متنوع و چشمه و نهر آب برای جذب گردشگران مکانی مناسب است که نیازمند توجه مسوولان و سرمایه‌گذاران به این منطقه است. منطقه مرکزی، منطقه گردشگری تخت سادات واقع در منطقه سرسبز کره‌رود و در هشت کیلومتری شهرستان اراک قرار دارد. این منطقه زیبا مساحتی بالغ بر 100 هکتار با اقلیمی نیمه خشک دارد که پوشش گیاهی مرتعی و کم‌تراکم آن مخصوص به مناطق کوهستانی و دارای پستی و بلندی‌های ویژه منطقه است. این منطقه گردشگری از وجود چشمه و نهر آب بهر‌ه‌‌مند است و زیرساخت‌هایی همچون شبکه گازرسانی، تلفن، تاسیسات زیربنایی، آب آشامیدنی، برق، زیربناهای اولیه تا 500 متری در منطقه وجود دارد. منطقه گردشگری سادات از جاذبه‌های گردشگری چون چشمه، باغات میوه، اراضی کشاورزی، مراتع سرسبز، جاذبه‌های طبیعی، کوهستانی و مقبره سادات برخوردار است که به همین دلیل به تخت سادات معروف شده است.به دلیل نزدیکی این منطقه به شهرستان اراک گردشگران می‌توانند از اماکن اقامتی و پذیرایی واقع در اراک استفاده کنند، همچنین این منطقه به دلیل وجود اراضی وسیع و مستعد برای ایجاد اماکن تفریحی ورزشی بسیار مناسب است که البته تاکنون برای تأسیس این اماکن اقدامی توسط دولت یا بخش خصوصی صورت نگرفته است.
طبق اعلام سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از منطقه نمونه گردشگری تخت سادات کره‌رود اراک بیش از 36 هزار و 600 گردشگر در سال بازدید می‌کنند که بیش از 35 هزار و 500 نفر از گردشگران از استان و هزار و 40 گردشگر از مناطق خارج از استان است.
این منطقه زیبا نیازمند سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مراکز اقامتی، تفریحی، پذیرایی، ورزشی، و تجاری است که با توجه به مزایایی همچون نزدیکی به شهر اراک، وجود تاسیسات زیربنایی آب، برق، گاز می‌تواند با رفع نیازهای این منطقه گردشگران زیادی را جذب کند.
تصاویر مرتبط
تخت-سادات-اراک
تخت-سادات-اراک
جستجو در اخبار و مقالات
تمامی حقوق این سایت برای شهرداری اراک محفوظ است    شرایط استفاده    قوانین