شهر داوودآباد

شهر داودآباد

شهر داودآباد طبق مصوبه 62067/ت مورخ 1381/06/12 کمیسیون سیاسی دفاعی هیئت محترم دولت، از روستا به شهر ارتقاء یافت و با افتتاح رسمی در تاریخ 1382/03/19 عملا شهرداری کار خود را جهت تحقق اهداف ارزشمند توسعه و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان آغاز نمود.

این شهر در 32 کیلومتری شمال شرقی اراک و در بخش مرکزی واقع گردیده است و ارتفاع آن از سطح دریا 1675 و جمعیت آن بالغ بر 6000 نفر می‌باشد و از لحاظ جغرافیایی با فاصله 3کیلومتری از کویر و تالاب زیبای میقان در منطقه کویری واقع گردیده است. داودآباد با اراک، فرمهین، آشتیان و کمیجان همسایه است.

از روستاهای آن می‌توان ده‌نمک، ویسمه، سهل‌آباد، خوشدون، جعفرآباد و ایبک‌آباد را نام برد.

این شهر دارای 6 مسجد، یک واحد کتابخانه عمومی و مرکز پژوهش فکری کودکان و نوجوانان می‌باشدکه در سطح علمی و فرهنگی جوانان و نوجوانان و از جمله افزایش تعداد دانشجویان در رشته‌های مختلف تحصیلی تاثیر به سزایی داشته است. با شروع جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس شهر داودآباد بیش از 100 شهید گرانقدر به انقلاب اهدا نموده است و عزت و شرف را همراه با کارنامه‌ای روشن برای مردمان این ناحیه به یادگار گذاشتند.

عمده صنایع دستی و هنری این شهر صنعت فرش‌بافی می‌باشد که اکثر بافندگان را بانوان زحمت‌کش تشکیل می‌دهند و عمدتا در کارگاه‌های کوچک مشغول به فعالیت می‌باشند که پس از تولید به بازارهای داخلی وخارجی صادر می‌گردد.

شغل اکثریت مردم شهر کشاورزی و دامپروری می‌باشد و عده‌ای نیز به کار در کارگاه‌های کوچک صنعتی از جمله: ریخته‌گری چدن و آلومینیوم مشغول می‌باشند. در حال حاضر شهرداودآباد با پتانسیل بالا در قسمت دامپروری و وجود بیش از 6000 راس دام سنگین و 120000 راس دام سبک یکی از مهم‌ترین قطب‌های تولید گوشت و شیر در استان مرکزی به شمار می‌آید و یکی از تامین‌کننده‌های گوشت قرمز برای استان‌های مرکزی، تهران و قم است.

تولید ذرت گندم (دیم وآبی)، جو و یونجه، عمده‌ی تولیدات کشاورزی در این شهر است.

جستجو در اخبار و مقالات
تمامی حقوق این سایت برای شهرداری اراک محفوظ است    شرایط استفاده    قوانین