آخرین اخبار

آخرین اخبار

08
شهردار اراک:

روز اراک نقطه عطفی برای همگرایی است/اراک همواره در عرصه‌های مختلف پیشرو بوده و باید این شاخصه حفظ شود

روز اراک نقطه عطفی برای همگرایی است/اراک همواره در عرصه‌های مختلف پیشرو بوده و باید این شاخصه حفظ شود
مهندس شفیعی در نشست مطبوعاتی به مناسبت روز اراک بیان کرد: توسعه فرهنگی و اجتماعی می‌تواند توسعه زیرساختی و روساختی شهر را محقق کند و در واقع فکر و اندیشه افراد است که شهرها را می‌سازد.
وی با اشاره به اینکه برای داشتن یک شهر پیشرو باید برای ترویج اندیشه‌های مطالبه‌گرانه و مسئولیت‌زا تلاش کرد، گفت: شهر موجودی زنده است و باید به دنبال رشد و توسعه آن بود. نامگذاری یک روز در تقویم به نام اراک در واقع برشی از اقدامات فرهنگی است تا با ایجاد حس تعلق و آشتی، توسعه رقم بخورد.
مهندس شفیعی، روز اراک را نقطه عطفی برای همگرایی دانست و افزود: شهرها باید شهروندان مسوول و پرسشگر داشته باشند تا نیازهای خود را مطالبه کنند. اراک همواره در عرصه‌های مختلف پیشرو بوده است و باید این شاخصه حفظ شود و با انجام اقدامات موثر و کسب تجربه‌های مثبت می‌توان به الگویی در کشور تبدیل شد.
وی اضافه کرد: شهرداری اراک ۱۳ اسفندماه صدساله می‌شود و برای این روز برنامه‌ها و جشنی در نظر گرفته شده است.
شهردار اراک با اشاره به برنامه‌های فرهنگی مدنظر شهرداری برای تدوین منشور فرهنگی، گفت: در کنار اقدامات فرهنگی، اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام نیز در دستور کار قرار دارد. در همین راستا اتمام پروژه تقاطع علم‌الهدی تا دهه فجر و تقاطع شهید صیدی تا پایان سال با جدیت دنبال می‌شود.
وی گفت: تملک املاک ضلع شمالی پروژه تقاطع غیرهمسطح سنجان که در حیطه وظایف شهرداری اراک بود به صورت کامل انجام شده و باید متولی اجرای پروژه کار را ادامه دهد، همچنین پروژه پیاده‌راه سازی مرکز شهر و پروژه تقاطع میدان امام خمینی(ره) نیز در سال آتی پیگیری خواهد شد.
مهندس شفیعی ادامه داد: طرح جامع حمل و نقل ترافیک اراک نیز تهیه شده و به شورای ترافیک استان ارسال شده است تا به تصویب نهایی برسد.
وی در خصوص جذب سرمایه گذار در شهر اراک بیان کرد: یکی از پروژه‌های مهم شهر اراک که فراخوان جذب سرمایه‌گذار برای آن انجام شده است، پروژه نیمه تمام آفتاب است که ۱۷ سال نیمه تمام مانده و طی ۶ ماهه اخیر در صدد تعیین تکلیف آن برآمدیم و با توجه به اینکه برای تکمیل این پروژه حدود ۶۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز است، فراخوان جذب سرمایه‌گذار آن منتشر شد.
شهردار اراک به جمع‌آوری بخشی از سرعت‌کاه‌های سطح شهر اشاره کرد و گفت: سه سرعت‌کاه غیراستاندارد در کمربندی شمالی اراک وجود دارد، حتی برای جمع‌آوری برخی از سرعت‌کاه‌های تقاطع سنجان نیز اقدام شد، اما اجازه ندادند چراکه برخی از دستگاه‌ها معتقدند باید سرعت‌کاه‌ها در معابر شهر باقی بمانند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (79)
کد خبر: 14613
  • روز اراک نقطه عطفی برای همگرایی است/اراک همواره در عرصه‌های مختلف پیشرو بوده و باید این شاخصه حفظ شود
  • روز اراک نقطه عطفی برای همگرایی است/اراک همواره در عرصه‌های مختلف پیشرو بوده و باید این شاخصه حفظ شود

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

کد CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو در اخبار و مقالات