26

ایرج رضایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اراک: مورد پذیرش نیست که اشخاصی از خارج استان در شهرداری اراک جذب شوند اما شرایط برای جذب شهروندان اراکی وجود نداشته باشد

 ایرج رضایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اراک: مورد پذیرش نیست که اشخاصی از خارج استان در شهرداری اراک جذب شوند اما شرایط برای جذب شهروندان اراکی وجود نداشته باشد

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری، ایرج رضایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اراک در جلسه کمیسیون نظارت این شورا که در راستای بررسی اختلاف حقوق پرداختی پرسنل شهرداری تشکیل شده بود با بیان سه پیشنهاد برای حمایت بیشتر از این پرسنل، گفت: پیشنهاد نخست بنده این است که طرح استخدامی و پرداخت حقوق پرسنل شهرداری باید محلی و براساس تصمیم گیری های پارلمان همان شهر باشد به طوری که با در نظر گرفتن قوانین فرادستی و رعایت بخشنامه های سراسری یک بومی گرایی مناسب شکل گیرد زیرا زمانی که شهروندان اراکی عوارض شهرداری را پرداخت می کنند این حق را دارند که فرزندانشان در همان شهر به سهولت کار پیدا کرده و یا جزو اولویت های کار یابی باشند و نباید قوانین ملی برای آن ها محدودیت ایجاد کند.

رضایی ادامه داد: این امر مورد پذیریش نیست که آزمونی سراسری برای استخدام در شهرداری اراک برگزار شود و اشخاصی از سایر شهرها و استان ها برای کار به این شهر بیایند. رفع چنین موضوعی نیازمند آن است که طرحی مدون در شورای شهر اراک مورد تصویب قرار گیرد و بعدا به شورا ی عالی استان ها و سایر نهادهای بالا دستی ارجاع داده شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اراک انجام تفکیک وظایف را یکی دیگر از پیشنهادات خود دانست و اظهار کرد: پیشنهاد دوم بنده این است که با تفکیک وظایف و بازنگری در حوزه وظایف شهرداری ها و رتبه بندی مشاغل مربوطه، بسیاری از معضل های موجود رفع گردد زیرا شهرداری ها بیش از 350 وظیفه دارند که انجام هر یک از آن ها نیازمند جذب نیروی متخصص خاص خود را می طلبد و باتوجه به نوع فعالیت و سختی کار ویا تخصصی وفنی بودن بایستی اجرتی معادل دریافت نمایند.

وی افزود: پیشنهاد سوم بنده برای رفع معضلات پرسنلی در شهرداری اراک این است که مدیریت شهری با همکاری دانشگاه ها، دست به آموزش نیروهای متخصص مورد نیاز خود بزند. دانشگاه های اراک می توانند با تاسیس رشته های مدیریت شهری و آموزش نیروهای متخصص، بسیاری از نیازهای امروز و معضلات شهرداری را از بین ببرد.

رضایی در پایان گفت: هر یک از پیشنهادات فوق را می توان در قالب یک طرح مورد بررسی قرار داد تا دیگر در آینده شاهد بروز مشکلات فعلی نباشیم و کادری متخصص را در شهرداری اراک فعال نماییم.


تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (74)
کد خبر: 15666
  •  ایرج رضایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اراک: مورد پذیرش نیست که اشخاصی از خارج استان در شهرداری اراک جذب شوند اما شرایط برای جذب شهروندان اراکی وجود نداشته باشد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

کد CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید: