03

‍ ایرج رضایی، عضو هئیت رئیسه شورای شهر اراک: بسیاری از صنایع اراک عوارض آلایندگی پرداخت نمی‌کنند

‍ ایرج رضایی، عضو هئیت رئیسه شورای شهر اراک: بسیاری از صنایع اراک عوارض آلایندگی پرداخت نمی‌کنند
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ،رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: شمار زیادی از واحدهای تولیدی و صنعتی این شهر باید عوارض آلایندگی پرداخت کنند اما بسیاری از آنها نسبت به این امر کوتاهی می‌کنند که ظلم بزرگی به مردم محسوب می‌شود.


«ایرج رضایی» افزود: آلودگی هوای اراک همچنان به عنوان یک معضل جدی است اما امسال به دلیل شرایط کرونایی به آن کمتر پرداخته شده است.


وی بیان کرد: ایجاد یک هزار هکتار فضای سبز در شهر اراک مربوط به مصوبات دولت‌های گذشته است که هنوز این مهم تحقق نیافته است.


عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک ادامه داد: نباید کاشت فضای سبز در خارج از شهر و مسافت‌های طولانی را به این مصوبه ارتباط داد و نیاز است همکاری‌های لازم برای اجرای این مصوبه قدمت‌دار و مغفول مانده به کار گرفته شود.


رضایی اظهار داشت: مردم شهر اراک ماهانه بابت تصفیه فاضلاب پول پرداخت می‌کنند و باید حق‌آبه آن از سوی آب و فاضلاب برای توسعه فضای سبز این شهر اختصاص یابد.


🔴وی تصریح کرد: گسترش حمل و نقل عمومی نیز در کاهش آلایندگی شهر اراک نقش موثری دارد که به این موضوع نیز به صورت ویژه پرداخته نشده است.


🔵رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر اراک اضافه کرد: اراک  به جز هوا، از سایر آلودگی‌های زیست محیطی نیز رنج می‌برد که به آنها توجه کافی نشده  و نیاز است که در این راستا نیز اقدامات جدی صورت گیرد.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (232)
کد خبر: 15693
  • ‍ ایرج رضایی، عضو هئیت رئیسه شورای شهر اراک: بسیاری از صنایع اراک عوارض آلایندگی پرداخت نمی‌کنند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

کد CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید: