24

رضایی، رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی پارلمان شهری اراک: توسعه زیر ساخت های شهری یکی از اهداف اصلی شورای شهر است

رضایی، رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی پارلمان شهری اراک: توسعه زیر ساخت های شهری یکی از اهداف اصلی شورای شهر است
رضایی، رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی پارلمان شهری اراک:
توسعه زیر ساخت های شهری یکی از اهداف اصلی شورای شهر است


✔️احداث ۵۰ کیلومتر فیبرنوری و تاسیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اراک، از اقدامات شورای شهر دوره پنجم اراک بود 


به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری، جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر اراک به منظور بررسی زیرساخت های عمرانی و اجرایی فیبر نوری در این شهر به ریاست « ایرج رضایی» تشکیل شد.


رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی پارلمان شهری اراک با اشاره به اینکه توسعه زیر ساخت های شهری یکی از اهداف اصلی شورای شهر می باشد، گفت: شورای شهر دوره پنجم اراک، تلاش های بسیاری برای برداشتن قدم های سازنده در مسیر توسعه زیر ساخت های فناوری برداشته که یکی از اولین اقدامات انجام شده در این خصوص، تاسیس سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری اراک بود.


رضایی ادامه داد: از دیگر قدم هایی که مدیریت شهری برای توسعه زیرساخت های فناوری اراک برداشت؛ انعقاد قرارداد احداث ۵۰ کیلومتر فیبرنوری بود که برای محقق شدن این مُهِم چندین جلسه و ساعت کار کارشناسی انجام شد. 


وی افزود: برخی از مدیران دستگاه های اجرایی و خدمات رسان با بنده تماس هایی داشتند و برای حضور در عرصه توسعه شبکه فیبرنوری اراک اعلام آمادگی کردند. به طور مثال اداره برق اعلام کرده که می تواند فیبرنوری را از طریق تیرهای چراغ برق سطح خیابان منتقل کند و دیگر نیازی به انجام فرایند کنده کاری و میکرو داکت نیست. البته این موضوع یک پیشنهاد می باشد و درستی آن باید به تایید کارشناسان مربوطه برسد.


رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اراک، شهرداری را موظف به حفظ تعامل با سایر دستگاه های خدمات رسان و اجرایی دانست و اظهار کرد: شهرداری وظیفه دارد که طوری فعالیت های درون شهری را همسوسازی نماید که هزینه های عمومی برای شهروندان کاهش یابد و خدمات دهی نیز تسهیل شود. اگر این انجام وظیفه به صورت مناسب توسط شهرداری انجام شود به طبع حداکثر نتایج صحیح به دست خواهد آمد. 


وی اضافه کرد: بنده پیشنهاد می کنم که پس از انجام بررسی های کارشناسی، در جایی که امکان دارد فیبر نوری از طریق تیرهای چراغ برق منتقل شود و در شرایط دیگر از روش دفنی استفاده گردد زیرا با چنین روشی میتوان از تمامی پتانسیل های موجود نهایت بهره را برد.


رضایی گفت: دو سازمان سرمایه گذاری و همچنین فناوری شهرداری اراک متولی توسعه شبکه زیر ساخت ها و فیبرنوری سطح شهر هستند که باید برای انجام بسزای این امر کمیته ای فنی تشکیل دهند و نتایج به دست آمده از تمامی اقدامات را در اسرع وقت به شورای شهر ارائه نمایند.


رضایی، رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای کلانشهر اراک پیشنهاد داد پس از این هرگونه شهرک سازی جدید بایستی دارای زیر ساخت کانال مشترک خدمات زیر ساختی باشد که به تصویب کمیسیون رسید و به صحن علنی ارجاء داده شد.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (297)
کد خبر: 15932
  • رضایی، رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی پارلمان شهری اراک: توسعه زیر ساخت های شهری یکی از اهداف اصلی شورای شهر است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

کد CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید: