15

مهندس بیاتیان شهردار اراک تاکید کرد: سوار کردن بیش از سه مسافر در تاکسی ها تخلف است

مهندس بیاتیان شهردار اراک تاکید کرد: سوار کردن بیش از سه مسافر در تاکسی ها تخلف است
مهندس بیاتیان شهردار اراک تاکید کرد:
سوار کردن بیش از سه مسافر در تاکسی ها تخلف است


شهردار اراک گفت: بنا بر مصوبه ستاد کرونا، تاکسی ها مجاز به سوار کردن بیش از سه مسافر نیستند و چنانچه بیش از این تعداد مسافر سوار کنند با آن ها برخورد قانونی صورت می گیرد.


به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، مهندس بیاتیان اظهار کرد: با توجه به قرمز شدن وضعیت کرونا و تصمیمات ستاد کرونا استان و شهرستان اراک برای ناوگان حمل و نقل عمومی، پروتکلی تهیه شده که باید کلیه ناوگان حمل و نقل عمومی اراک همچون اداره تاکسیرانی و اداره اتوبوسرانی آن را رعایت کنند.


وی با اشاره به افزایش نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس‌های کلانشهر اراک در سال جدید، گفت: دلیل بالا رفتن نرخ تاکسی‌ها و اتوبوس‌های شهر اراک در سال جاری نسبت به سال‌های گذشته بخاطر محدودیت در سوار کردن مسافر بوده است و دیگر هیچ راننده تاکسی و اتوبوسی نمی‌تواند به بهانه کم بودن نرخ کرایه بیش از حدی که ستاد کرونا مشخص کرده، مسافر سوار نماید.


شهردار اراک تصریح کرد: بنا بر مصوبه ستاد کرونا تاکسی‌ها مجاز به سوار کردن بیش از سه مسافر نیستند یعنی در واقع دو مسافر در عقب و یک مسافر در جلو سوار کنند، به همین جهت برای اینکه دیگر تخلفی توسط تاکسی‌های شهر اراک صورت نگیرد، نظارت‌های اداره تاکسیرانی  سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک از فردا بیشتر خواهد شد و با تاکسی‌های متخلف برخورد قانونی لازم صورت گیرد.


وی ادامه داد: چنانچه مسافران تخلفی از راننده تاکسی در این خصوص مشاهده کردند سریع آن را به اداره تاکسیرانی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری، گزارش دهند تا در اسرع وقت با راننده متخلف برخورد قانونی صورت گیرد.


مهندس بیاتیان در پایان بیان کرد: برای ناوگان اتوبوسرانی نیز نباید ظرفیت صندلی‌های اتوبوس بیش از ۷۰ درصد پر شود و چنانچه راننده اتوبوسی اقدام به سوار کردن مسافر بیش از حد مجاز کرد، بازرسین شهرداری با وی برخورد قاطع می‌کنند.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (50)
گروه خبر: حوزه شهردار
کد خبر: 16240
  • مهندس بیاتیان شهردار اراک تاکید کرد: سوار کردن بیش از سه مسافر در تاکسی ها تخلف است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

کد CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید: