آخرین اخبار

آخرین اخبار

20
رییس کمیسیون خدمات شهری، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تاکید کرد؛

موفقیت سازمان مدیریت پسماند شهرداری، با گام برداشتن در مسير برنامه، هدف و چشم انداز

موفقیت سازمان مدیریت پسماند شهرداری، با گام برداشتن در مسير برنامه، هدف و چشم انداز
طوفان محمدی در خصوص حذف ظروف پلاستیکی بیان داشت:تفکر خلاق و احساس مسوولیت مدنی می تواند مشکلات و مسائل مختلف را از جمله محیط زیست حل نماید، لذا با پیشروی علوم در زمینه های مختلف و به وجود آمدن مواد پلیمری اگر چه صنعت و شکوفایی را به همراه داشت اما این محصول باعث آسیب رساندن به چرخه های طبیعی تخمیر و فساد محصولات زاید گردید، لذا جایگزینی مواد سالم و سازگار در طبیعت که به حفظ آن کمک نماید از اولین وظایف مدنی هر فرد جهت خدمت به طبیعت خواهد بود.
وی در ادامه افزود: تفکر جایگزینی محصول پارچه ای به جای پلاستیک در زمینه های مختلف می تواند علاوه بر تجدید سرمایه های ملی، حفظ محیط زیست، کاهش تولید پسماندها، مدیریت دانش در زمینه پسماند، حذف آلایندگی تولید فوران یا دی اکسین و .... را به دنبال داشته باشد و کیسه خرید پارچه ای، کیسه نان و ... از جمله این موارد است.
محمدی خاطر نشان کرد:یکی از دغدغه های مدیریت شهری ،کاهش تولید پسماندها از طریق آموزش به گروه های هدف و تفکیک و جداسازی مواد قابل بازیافت خواهد بود و این امر علاوه بر کاهش هزینه های مدیریت اجرایی می تواند با افزایش ارزش افزوده به عملیات جمع آوری و مدیریت آن در محل های دفن اثراث مثبت بر محیط زیست داشته باشد، لذا کاهش تولید پسماند می تواند تبعات بعدی ناشی از پسماند زیاد را کاهش دهد.
وی با بیان این موضوع که کاهش تولید یعنی انباشت کمتر پسماند در مخزن فلزی و در نهایت آلودگی و بوی نامطبوع کمتر، در خصوص روش های کاهش تولید پسماند گفت: کمتر و به اندازه مصرف خرید کردن، عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف، جایگزینی کیسه های پارچه ای به جای پلاستیک و ...، استفاده مجدد از مواد، استفاده از مدیریت دانش در مدیریت پسماند و ... از روش های ساده و قابل انجام در این زمینه می باشند.
رییس کمیسیون خدمات شهری، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر اراک درخصوص عملکرد سازمان مدیریت پسماند شهرداری گفت: عملکرد این سازمان در حد متوسط می باشد، ولی اين سازمان دارای برنامه می باشد که با گام برداشتن در مسير برنامه و هدف و چشم انداز خود می تواند موفق عمل كند.


تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (87)
کد خبر: 13673
  • موفقیت سازمان مدیریت پسماند شهرداری، با گام برداشتن در مسير برنامه، هدف و چشم انداز

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

کد CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید: