منشور اخلاقی

منشور اخلاقی کارکنان شهرداری اراک

کارکنان شهرداری با ایمان به خدا در جهت کسب رضایت حق تعالی و حفظ منافع عموم و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان گام برداشته و جلب رضایت آنان را سرلوحه امور خود قرار می‌دهند.

کارکنان شهرداری بر این باورند که شهروندان متولیان واقعی و اصلی شهرند و از این رو از پیشنهادات و انتقادات سازنده آنان در جهت بهبود امور، عمران و زیباسازی شهر استقبال نموده و از آن به عنوان زمینه‌ساز رشد و ارتقاء خدمات شهرداری استفاده می‌نمایند.

کارکنان شهرداری با رعایت نظم، آراستگی، وقت‌شناسی، مسوولیت‌پذیری و با رعایت ادب، عدالت و انصاف آماده پذیرش شهروندان در شهرداری (مناطق و سازمان‌های تابعه) می‌باشند.

کارکنان شهرداری باور دارند که عزت، احترام و تکریم مراجعان از مهم‌ترین مسوولیت آنان است از این‌رو تمام تلاش خود را معطوف حفظ شخصیت و (جایگاه شهروندان در فرآیند) ارتباطات و ارائه خدمات می‌نمایند.

کارکنان شهرداری انجام امور شهروندان را در چارچوب ضوابط و مقررات بر خود فرض دانسته و در جهت انجام آن کوشش خواهند نمود تا از اتلاف وقت شهروندان عزیز در شهرداری جلوگیری نمایند.

کارکنان شهرداری امکانات و تسهیلات لازم را برای آسایش و آرامش و استقرار شهروندان در فضای مناسب اداری اختصاص داده و خدمات را با کیفیت مطلوب و به شیوه‌ای مناسب و نوین در اختیار آنان قرار دهند.

کارکنان شهرداری ضمن استفاده صحیح از اموال و تجهیزات اداری و رعایت قوانین و مقررات نسبت به سازمان خود احساس مسوولیت دارند.

کارکنان شهرداری خود را موظف می‌دانند تا در حوزه فعالیت خود اطلاعات و توضیحات مورد نیاز شهروندان را با توجه به مقررات و ضوابط برای آنان فراهم آورند.

کارکنان شهرداری بر این اعتقاد می‌باشند که مبنای ارزیابی فعالیت آنان رعایت قوانین و مقررات جلب نظرات و میزان رضایت شهروندان است از این‌رو با ایجاد و تمایلات مثبت به کار و اعتمادساز و متناسب با نوع فعالیت به تلاش مجدانه و صادقانه در شهرداری می‌پردازند.

کارکنان شهرداری با آگاهی از تأثیر نحوه انجام وظایف بر عملکرد کلی دستگاه کم کاری و تسامح را نپذیرفته و در جهت انجام بهتر وظایف به پرورش توانایی‌ها و دانش خود می‌پردازند.

در پایان کارکنان شهرداری انتظار دارند در برابر خدماتی که به شهروندان ارائه می‌نماید ارباب رجوع نیز مشکلات کاری آنان را درک نموده و ضمن رعایت احترام نسبت به کارکنان با آرامش کامل و احترام متقابل کار خود را پیگیری فرمایند. 1523ز/

«کارگروه ارتقاء سلامت نظام اداری و تکریم ارباب ارجوع شهرداری اراک»

جستجو در اخبار و مقالات
تمامی حقوق این سایت برای شهرداری اراک محفوظ است    شرایط استفاده    قوانین