پیست اسکی پاکل، شازند

پیست اسکی پاکل، شازند


نام انگلیسی:Pakal ski slope

نام فارسی: پیست اسکی پاکل

زمستان دلربای شهرستان شازند و وجود این شهرستان در میان کوه های سربه فلک کشیده باعث آن گردیده است که در این فصل سرد شهرستان شازند به تنها نقطه بارز گردشگری استان مرکزی تبدیل شود و این تنها بسته به طبیعت زیبای زمستان آن نیست بلکه بدون درنگ باید به یاد پیست اسکی پاکل افتاد که با تمام محرومیت‌ها و نداشته‌های خود بار سنگین ورزشهای زمستانی استان را بر دوش می‌کشد.

پیست اسکی شازند در موقعیت جغرافیایی N334816 E491838 در استان مرکزی واقع است. پیست اسکی شازند (پاکل) با فاصله حدود 25 کیلومتر از شهرستان شازند و 55 کیلومتر از اراک مکانی مناسب و جذاب برای ورزش اسکی و تفریحات زمستانی است. این پیست در ارتفاعات پلنگ در و در نزدیکی به روستای پاکل قرار دارد. این منطقه به دلیل وجود ارتفاع مناسب دارای زمستان زود هنگام و بارش سنگین برف است. برخورداری از پیست اسکی به طول 600 متر با سه دستگاه تله‌سیژ، رستوران، تجهیزات برفروبی و ساختمان اداری فضای ورزشی و تفریحی مناسبی را ایجاد کرده است. این پیست در ارتفاع 2760 متری از سطح دریا قرار گرفته و طبیعت بکر مناطق و روستاهای اطراف آن فرصتی استثنایی را از تابلوهای زیبای طبیعی در فصل زمستان فراروی گردشگران می‌گذارد.

گردنه روستاي پاکل شازند واقع در جنوب شهر شازند محل پيست اسکي پاکل مي‌باشد. اين پيست از شازند 20 و از اراک 55 کيلومتر فاصله داشته و در کنار جاده آسفالته شازند به هندودر قرار گرفته و داراي ساختمان اداري و رستوران مي‌باشد. ارتفاع پيست حدود 1200 متر و طول آن 5 کيلومتر و داراي خط تله کابين اسکي نيز مي‌باشد. اين پيست در حال حاضر (در فصل زمستان و بهار) فعال و مورد استفاده علاقه‌مندان قرار مي‌گيرد. پیست اسکی شازند در سال 1370 به بهره‌برداری رسیده است. این تفرجگاه ورزشی در ایام هفته بخصوص در روزهای پنجشنبه و جمعه پذیرای هزاران نفر از علاقمندان به ورزش اسکی است. موقعیت طبیعی و جغرافیایی خوب پیست اسکی پاکل موجب شده است علاوه بر مردم استان مرکزی علاقمندان به ورزش اسکی از استان‌های همجواراین استان مانند همدان و لرستان و حتی سایر نقاط کشور به شهر آستانه مسافرت و از امکانات و تجهیزات این پیست بهره گیرند.


عکس های مرتبط
پیست اسکی پاکل، شازند
پیست اسکی پاکل، شازند
پیست اسکی پاکل، شازند
جستجو در اخبار و مقالات
تمامی حقوق این سایت برای شهرداری اراک محفوظ است    شرایط استفاده    قوانین