10

رئیس شورای شهر اراک خبر داد؛ تشکیل ستاد تعیین تکلیف اراضی «ولی آباد» و «صالح آباد» اراک

رئیس شورای شهر اراک خبر داد؛ تشکیل ستاد تعیین تکلیف اراضی «ولی آباد» و «صالح آباد» اراک
رئیس شورای شهر اراک خبر داد؛
تشکیل ستاد تعیین تکلیف اراضی «ولی آباد» و «صالح آباد» اراک


 رئیس شورای اسلامی شهر اراک از تشکیل ستادی برای تعیین تکلیف اراضی ولی آباد و صالح آباد متشکل از شهرداری و شورای شهر، دادستانی، اداره کل راه و شهرسازی و دفتر فنی استانداری خبر داد.


🔴به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، سید وحید میرنظامی با اشاره به مشکلات اراضی ولی آباد و صالح آباد، اظهار کرد: اراضی ولی آباد و صالح آباد از دهه ۷۰ دچار مشکل هستند و این مشکلات بخشی از آن به خاطر این است که بخشی از زمین‌های این اراضی در مالکیت دولت و شهرداری است ولی به دلیل اینکه عده‌ای افراد سودجو این زمین‌ها را به افراد به فروش رسانند، هم اکنون این زمین‌ها که در آن ساخت و ساز صورت گرفته، غیر مجاز بوده و برای مالکین آن مشکلاتی را فراهم آورده است.


🔵وی ادامه داد: از طرفی اراضی ولی آباد و صالح آباد خارج از محدوده شهری شهر اراک است و بر اساس قانون ساخت و ساز و خدمت رسانی به مناطق خارج از محدوده شهری غیرمجاز و غیرقانونی است و همین امر باعث شده که مشکلات عدیده ای با مالکین این اراضی به وجود آید.


🔴رئیس شورای اسلامی شهر اراک تصریح کرد: این مشکلات از دهه ۷۰ برای اراضی ولی آباد و صالح آباد وجود داشته است و فصل الخطاب رفع این مشکلات ورود دستگاه قضا و دادستانی به این پرونده و صدور حکم نهایی است ولی تاکنون نه دستگاه قضا، دادستانی، اداره کل راه و شهرسازی و دفتر فنی استانداری مرکزی در این حوزه ورود نداشته‌اند و همین امر باعث افزایش نارضایتی ساکنین این اراضی شده است.


🔵میرنظامی گفت: با توجه به اینکه شورای ششم رویکردش محله محور و مردمی است، پرونده تعیین تکلیف اراضی ولی آباد و صالح آباد را در کمیسیون تخصصی بارها مورد بررسی قرار داد و در صحن علنی شورا برای تصمیم نهایی نتیجه این کمیسیون برای اراضی مورد بررسی قرار گرفت.


🔴وی در پایان بیان کرد: در صحن علنی شورای شهر اراک مقرر شد ستاد تعیین تکلیف اراضی ولی آباد و صالح آباد متشکل از شهرداری و شورای شهر اراک، دادستانی، اداره کل راه و شهرسازی و دفتر فنی استانداری مرکزی تشکیل و در این ستاد برای این اراضی، تصمیم گیری نهایی شود.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (51)
کد خبر: 16910
  • رئیس شورای شهر اراک خبر داد؛ تشکیل ستاد تعیین تکلیف اراضی «ولی آباد» و «صالح آباد» اراک

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

کد CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید: