شهرداری اراک


28

مهار آتش‌سوزی مجتمع مسکونی در کوی کوثر

مهار آتش‌سوزی مجتمع مسکونی در کوی کوثر

مهار آتش‌سوزی مجتمع مسکونی در کوی کوثر

آتش‌سوزی مجتمع مسکونی در کوی کوثر با حضور به موقع آتش‌نشانان مهار و خاموش شد.

به دنبال تماس شهروندان با سامانه 125 مبنی بر رخداد آتش‌سوزی در یک مجتمع مسکونی، بلافاصله نیروهای عملیاتی ایستگاه‌های 5 ایستگاه 200، 190، 150 و 120 به همراه خودروی نجات 103 ایستگاه 100 با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی اراک، ساعت 11:15 به بلوار کربلا، کوی کوثر، مجتمع مسکونی صدرا اعزام شدند.

مسعود آقازیارتی مدیرعامل سازمان که در محل حادثه حضور یافته بود در این خصوص گفت: در محل پارکینگ این مجتمع مسکونی کارگران مشغول انجام قیرگونی کف پارکینگ بودند که به علت نامعلوم بشکه‌های حاوی قیر به یک‌باره آتش گرفته و با توجه به اینکه سقف پارکینگ‌ها به وسیله فوم مسقف شده بود؛ آتش به آنها سرایت کرده و با پاشیده شدن بر روی قیر داخل محوطه؛ باعث آتش‌سوزی و دود شدید شده بود.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان به سرعت محل حادثه را ایمن‌سازی کرده و با استفاده از تجهیزات انفرادی و لوله‌های آبرسانی مشغول مهار شعله‌های آتش شدند.

آقازیارتی افزود: آتش‌نشانان در کوتاه‌ترین زمان ممکن آتش‌سوزی را کاملا خاموش کردند و از سرایت دود به واحدهای مسکونی در محل مجتمع جلوگیری کردند.

وی با اشاره به اینکه در این آتش‌سوزی به دو دستگاه خودروی سواری آسیب وارد شده بود؛ گفت: نیروهای عملیاتی پس از مهار کامل آتش و جابجایی خودروها از محل آتش‌سوزی، محل حادثه را به مسوولین مجتمع تحویل داده و به ایستگاه مراجعت کردند.

مدیرعامل سازمان در پایان گفت: با توجه به محل این مجتمع مسکونی و تعداد واحدهای زیاد آن، ساخت یک ایستگاه آتش‌نشانی در تعهد مسوولین کوی مذکور می‌باشد که لازم است هر چه سریعتر محقق شده تا این سازمان بتواند با استقرار خودرو و نیروی آتش‌نشان در آن ایستگاه، در حوادث احتمالی با سرعت عمل بالاتری به کمک همشهریان بشتابد.

عنوان خبر
تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (377)
کد خبر: 8517