شهرداری اراک


25

تجلیل از شهردار اراک در جشنواره مدیران برتر کشور

تجلیل از شهردار اراک در جشنواره مدیران برتر کشور
تجلیل از شهردار اراک در جشنواره مدیران برتر کشور
جشنواره تجلیل از 100 مدیر خلاق و برتر سرمایه ‌گذاری با حضور شهرداران و مدیران برتر
در مرکز همایش ‌های بین المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مورخ  24بهمن ‌ماه سال جاری، از حسن قربانی شهردار اراک به عنوان یکی از مدیران برتر با محوریت جذب سرمایه‌ گذار طی اهدا تندیسی تقدیر گردید.
از مهمترین عوامل در رشد اقتصادی کشورها به ويژه کشورهاي در حال توسعه، فراهم آوردن سرمايه به منظور تامين مالي فعاليت ‌هاي اقتصادي موثراست. از ديدگاه تئوريک، تزريق سرمايه به اقتصاد از اين اعتقاد نشات مي‌ گيرد که اقتصاد‌دانان موتور رشد و توسعه اقتصادي را سرمايه مي ‌دانند. تامين مالي، امروزه به يک نياز اصلي شرکت‌ هاي فعال در تمام حوزه هاي صنعت و خدمات تبدیل گرديده است. از طرفي فرصت‌ هاي سرمايه‌ گذاري باعث شده تا سرمايه‌ گذاران و تامين مالي کنندگان در انتخاب طرح ‌هاي سرمايه‌ گذاري بيش از پيش دقت نموده و سعي نمايند فرصت ‌هايي با بالاترين بازده و کمترين ريسک را انتخاب نمايند. پيچيدگي فرآيند جذب سرمايه ‌گذاري و مشکلات موجود در اين مسير موجب شده، با ارائه خدمات تخصصي در حوزه‌ تامين مالي و جذب سرمايه ‌گذار، شرکت‌ هاي موجود هم‌ چون بازويي توانمند در کنار واحدهاي توليدي و خدماتي کشور باشند.
يكي از راه‌ هاي ايجاد سرعت در توسعه اقتصادي و آباداني و ايجاد اشتغال، جلب سرمايه و سرمايه‌ گذاري داخلی و خارجي است. جذب سرمايه‌ گذار مي ‌تواند موجب اصلاح نظام مديريتي و تبادل تجربيات اقتصادي و انتقال دانش نوين و تكنولوژي و فناوري جديد باشد. در این راستا شهرداری اراک نیز در جذب سرمایه‌ گذار اقدامات به ‌سزایی را انجام داده است. با توجه به در دستور کار قرار دادن 70 پروژه شهری توسط شهرداری اراک در سال جاری 17 پروژه شهری به مناسبت دهه فجر افتتاح گردید که نزدیک به 10 پروژه با جذب سرمایه ‌گذار داخلی و خارجی صورت گرفته و بیش از 15 پروژه دیگر نیز آماده جذب سرمایه‌ گذار می ‌باشد.
همایشی با محوریت جذب سرمایه ‌گذار در تهران برگزار گردید. این مراسم با موضوع اولین جشنواره تجلیل از 100 مدیر خلاق و برتر سرمایه‌ گذاری و با حضور شهرداران و مدیران برتر سرمایه گذار در سطح کشور در مرکز همایش ‌های بین ‌المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی اجرا شد.
شایان ذکر است که در این مراسم از 100 مدیر و شهردار خلاق در بخش سرمایه گذاری تقدیر و تشکر شد. در این راستا با توجه به اقدامات ارزنده شهرداری اراک در راستای عمران و آبادانی شهر و استفاده از سرمایه‌ گذاران در این مهم با اهدای لوح و تندیس از حسن قربانی شهردار اراک تقدیر گردید. عنوان خبر
امتیازات:: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (2210)
کد خبر: 1113