شهرداری اراک


26

بازدید دانشجویان بهداشت محیط و پرستاری از سایت مرکز دفن پسماند شهرداری اراک

 بازدید دانشجویان بهداشت محیط و پرستاری از سایت مرکز دفن پسماند شهرداری اراک
محمود حسنی مديرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک گفت: دانشجویان بهداشت و پرستاری دانشکده های پزشکی، پرستاری، مامایی، پیراپزشکی و بهداشت با هماهنگی‌های لازم  توسط دانشگاه مربوطه از مرکز دفن، بازدید به عمل آورند.
 محمود حسنی اظهار داشت: این بازدیدها با هدف آشنايي بيشتر دانشجویان با فعاليت‌هاي سازمان مدیریت پسماند و چگونگي مراحل دفن پسماند و جلب همكاري آنان در طرح تفكيك از مبداء پسماند، برگزار مي‌شود.
وی در ادامه افزود: در این بازدید، مهندس قناتی مسئول واحد دفع و  پردازش سازمان مدیریت پسماند شهرداری  اراک ضمن همراهی بازدید کنندگان به ارائه توضیحاتی در خصوص انواع پسماندها و چگونگی جمع آوری، انتقال و دفن پسماندها، نوع ماشین‌آلات، ویژگی‌های محل دفن پرداخت .
حسنی در ادامه این بازدید به ارائه توضیحاتی در خصوص تولید ورمی کمپوست به صورت پایلوت، انجام عملیات خاکریزی و آهک پاشی بر روی پسماندهای عفونی در محل دفن پسماند شهرداری اراک ، پرداخت.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک در ادامه  بازدید از سایت تسطیح مرکز دفن  ، فضای سبز و محوطه درختکاری شده و این مرکز از دیگر بخش های این بازدید برشمرد که مورد استقبال  از سوی دانشجویان قرار گرفت.
وی در پایان با اشاره به شروع بکار پروژه مکانیزاسیون خدمات شهری و هزینه بالای اجرای این طرح، ضمن دعوت دانشجویان به همکاری با شهرداری اراک در خصوص کاهش تولید پسماند گفت: یکی از اولین راهکارهای کاهش تولید پسماند عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف، استفاده از ساک‌های خرید بجای استفاده از کیسه‌های یکبار مصرف پلاستیکی است که می تواند نقش  اساسی در جهت کاهش آلودگی ایفا نماید.


  عنوان خبر
امتیازات:: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (2321)
کد خبر: 1117