شهرداری اراک


28

برگزاری سومین جلسه اتاق فکر و امور سرمایه‌ گذاری در شهرداری اراک

برگزاری سومین جلسه اتاق فکر و امور سرمایه‌ گذاری در شهرداری اراک
برگزاری سومین جلسه اتاق فکر و امور سرمایه‌ گذاری در شهرداری اراک
سومین جلسه اتاق فکر شهرداری اراک با حضور حسن قربانی شهردار اراک، خراجی معاون فرهنگی و اجتماعی، عباسی معاون خدمات شهری، وروانی مدیر اداره املاک، بوالحسنی مدیر اداره روابط عمومی شهرداری اراک و دیگر اعضای اتاق فکر در محل سالن جلسات شهرداری برگزار شد.
این جلسه با محوریت جذب سرمایه‌ گذار، گسترش ساخت و سازهای شهری، زیرساخت ‌ها، کاهش هزینه ‌ها در عین شکوفایی، گسترش خدمات شهری و کیفیت شهرسازی مورد بررسی قرار گرفت.
در ابتدای جلسه حسن قربانی شهردار اراک گزارش کاملی از روند پروژه ‌های در دست اقدام شهرداری اراک ارایه و از درصد پیشرفت پروژه ‌های فوق، در زمینه ‌های عمرانی، فرهنگی و ورزشی، زیباسازی، فضای سبز و... سخن گفت.
شهردار اراک افزود: کنترل هزینه ‌ها در شهرداری می ‌تواند در الویت باشد و بحث تراکم‌ ها و غیره می ‌بایست به نحوی باشد که مردم توانایی استفاده مطلوب از زیرساخت ‌ها را داشته ‌باشند.
قربانی اضافه کرد: با توجه به پتانسیل‌ شهر اراک سرمایه‌ گذاری باید به صورتی انجام گیرد که دارای منافع اقتصادی بالایی باشد و در این مسیر دانشگاه ‌ها نیز می ‌توانند با تعریف دقیق ‌تر پروژه‌ ها یک بازوی علمی توانا را در این مهم برعهده گیرند.
در ادامه این نشست هر یک از اعضای حاضر در جلسه طرح ‌ها و پیشنهادات خود را در خصوص موضوع ‌های گوناگون و مرتبط با فعالیت‌ های شهرداری هم‌ چون واگذاری صدور پروانه ‌ها و مجوزات به بخش خصوصی، توزیع سهام، اقدام بسوی فشردگی شهری، ایجاد طرح‌ های کاهش هزینه‌ و غیره مطرح نمودند.
در خاتمه سومین جلسه اتاق فکر شهرداری اراک با پیشنهاد موضوعاتی از قبیل اتاق فکر و شناسایی و احصاء عناوین فرصت ‌ها، تهیه بسته مشارکتی به هر یک از عناوین، اخذ مجوزات، در نهایت فراخوان و امضای قرارداد جمع بندی و به پایان رسید. عنوان خبر
امتیازات:: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (2218)
کد خبر: 1351