شهرداری اراک


30

شبکه جمع آوری آب های سطحی ساماندهی می شود

شبکه جمع آوری آب های سطحی ساماندهی می شود
شبکه جمع آوری آب های سطحی ساماندهی می شود
معاون خدمات شهری شهرداری اراک اظهار داشت: با توجه به بارش نزولات آسمانی در فصل بهار عملیات شناسایی نقاط آبگیر در معابر شهری شناسایی و در این خصوص حوزه خدمات شهری با دقت عمل و برنامه ‌ریزی، نقاط حساس و آبگیر واقع در محلات را ساماندهی و نسبت به رفع سریع آن‌ ها اقدام نمود.
عباسی با اشاره به ضرورت احداث و ساماندهی شبکه جمع‌ آوری آب ‌های سطحی جهت جلوگیری از سرازیر شدن آن در فصول بارندگی گفت: در راستای سیاست شهرداری در توسعه تکمیل و به روز کردن شبکه جمع‌ آوری و هدایت آب ‌های سطحی این طرح بصورت امانی توسط شهرداری اراک اجرایی شد.
وی با اشاره به برنامه‌ های شهرداری اراک در ساماندهی آب‌ های سطحی، این مناطق را شامل خیابان شهید شیرودی تا ابتدای کوی مسکن، کوی الهیه، مشاور و امیریه عنوان نمود.
معاون خدمات شهری افزود: با احداث این کانال، آب ‌های سطحی جاری در زمان بارندگی‌ های فصلی هدایت و جمع‌ آوری می ‌شود و از جاری شدن آب در سطح معابر و هم ‌چنین آبگرفتگی در این مسیر پیشگیری می‌ شود.
عباسی انجام این عملیات را در منطقه شهید شیرودی تا انتهای منازل مسکونی دادگستری، از آغاز تا پایان عملیات 15 روز عنوان نمود.
وی همچنین با اشاره به عملیات جمع‌ آوری و هدایت آبهای سطحی در کوی الهیه، مشاور و امیریه بیان داشت: این اقدام که قبلا توسط شرکت سرمایه‌ گذاری مسکن بصورت نیمه‌ کاره رها شده بود، از طریق شهرداری اراک در دستور کار قرار گرفت.
معاون خدمات شهری شهرداری اراک هدف از انجام این عملیات را برطرف نمودن گنداب ‌ها که ایجاد بوی تعفن در این مناطق و آزار شهروندان عزیز شده بود عنوان نمود.
عباسی عنوان کرد: شهرداری اراک طی مدت 7 روز این عملیات را نیز به پایان رسانیده و آبهای سطحی این مناطق را نیز ساماندهی نموده است. عنوان خبر
امتیازات:: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1913)
کد خبر: 1359