شهرداری اراک


15

طرح پیاده راه سازی محدوده مرکزی شهر اراک

 طرح پیاده راه سازی محدوده مرکزی شهر اراکبه گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، جلسه این هفته کمیسیون فنی، عمران و ترافیک شورای شهر صبح امروز ۱۳ اردیبهشت ماه، به ریاست طوفان محمدی و با حضور اعضای شورا، معاون هماهنگی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان اراک، معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی، نماینده کمیته شهرسازی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی، معاونین امور زیربنایی و حمل و نقل، شهرسازی، مدیران منطقه دو و بافت تاریخی، معاون سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهری شهرداری با موضوع ارائه طرح پیاده راه سازی محدوده مرکزی شهر اراک توسط مشاور شهرسازی پروژه و بررسی مطالعات صورت گرفته در سالن جلسات شورا برگزار گردید.

در این جلسه طوفان محمدی گفت: پیاده راه سازی یکی از کارهایی است که در اکثر شهرهای ایران چند سالی است انجام شده و بعضی شهرها موفقیت بیشتری داشته اند و همه این پروژه‌ها با استقبال خوب مردم روبرو گردیده و در ابتدا ممکن است مقاومت هایی انجام شود و آن هم به خاطر اینکه با کاربری های مرکز شهر متفاوت می‌باشد و در کل توانسته رضایت مردم را کسب نماید،لذا بایستی با کمترین تنش های اجتماعی و سیاسی بتوانیم بیشترین رضایت مردمی را داشته باشیم.

در ادامه جلسه، مشاور طرح پیاده راه سازی هسته مرکزی شهر اراک، توضیحاتی را در خصوص مسائلی همچون طراحی، ترافیک، معماری و نوع سازه برای حضار ارائه کرد و اعضا و مهمانان نظرات و پیشنهادات خود را اعلام کردند.

همچنین در این جلسه مقرر شد، مشاور طرح پياده راه سازی با نظارت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری و مشورت با معاون زيباسازی طرح پياده راه سازی را ارائه نمايند.لازم به ذکر است،طرح پياده راه سازی بايد با توجه به طرح بالادستی طرح جامع شهری و طرح جامع ترافيک طرح شود. عنوان خبر
امتیازات:: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (391)
کد خبر: 15389