شهرداری اراک


19

شهرداری اراک در سال ۹۸، موفق به جذب سرمایه گذاری به میزان ۱۴۸۹ میلیارد ریال، شده است

شهرداری اراک در سال ۹۸، موفق به جذب سرمایه گذاری به  میزان ۱۴۸۹ میلیارد ریال، شده است
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، مهندس شفیعی در خصوص مبحث سرمایه گذاری در مجموعه شهرداری اراک گفت: یکی از معضلات شهرداری ها در سراسر کشور در اجرای پروژه های عمرانی و سرمایه گذاری و خدماتی، کمبود یا فقدان نقدینگی است و یکی از بهترین راهکارهای برون رفت از این مشکل استفاده از ظرفیت و توان بخش خصوصی در شهرداری هاست، که این شهرداری نیز از این امر مستثنی نبوده است. شرایط اقتصادی کنونی کشور، بخش قابل توجهی از پروژه های سرمایه گذاری را تحت الشعاع قرار داده و در حال حاضر کمتر شهر و سرمایه گذاری است که از این شرایط آسیب ندیده باشد.
وی افزود: علیرغم این مشکلات، شهرداری اراک در سال ۱۳۹۸ موفق به جذب سرمایه گذاری به  میزان ۱۴۸۹ میلیارد ریال در قالب پروژه های مجتمع تجاری آفتاب، مجموعه مسکونی تجاری شهید فردین پور، مشارکت با شرکت پاکزی، بازسازی استخر شهرداری، رستوران کوهپایه، مجتمع پرورش طبخ آبزیان و مجموعه رستوران و کافی شاپ حس خوب شده است.
مهندس شفیعی خاطر نشان کرد: در خصوص پروژه سرمایه گذاری و مشارکت مدنی آفتاب که سالیان متمادی در مرکز شهر به صورت نیمه کاره رها شده بود، با بررسی و تدبیر درست پس از اخذ مصوبه شورای اسلامی شهر و فراخوان عمومی با شرکت جهاد نصر استان مرکز ی انعقاد قرارداد شد و مقرر است ما به ازای عملیات تکمیلی پروژه از املاک تجاری واقع در همان مجتمع به پیمانکار واگذار شود.  
ایشان همچنین تصریح کرد: پس از تکمیل، این پروژه سرمایه گذاری بالغ بر۶ هزار میلیارد ریال برای شهرداری و شهر اراک ارزش افزوده و آورده درآمدی خواهد داشت. علاوه بر این میزان می توان مبلغ  قدرالسهم های مشارکت در ساخت و سازهای انجام شده توسط اشخاص حقیقی و حقوقی را به این میزان اضافه کرد چراکه در سنوات قبل، این امر در هیئت عالی سرمایه گذاری طرح و پیگیری  می شد که با مجوز شورای شهر، هم اکنون این امر در کارگروه تسهیل محقق می شود که شرح توافقات مربوطه را می توان در عملکرد سرمایه گذاری لحاظ کرد.
شهردار کلانشهر اراک در ادامه بیان داشت: با پیگیری های متعدد از استانداری و اداره کل راه و شهرسازی مشکلات عدیده از جمله عدم مالکیت اراضی پروژه منطقه نمونه گردشگری دره گردو رفع و با مساعدت استاندار و تعاملات سایر دستگاه های ذیربط امکان در اختیار گرفتن مالکیت پروژه بزرگ سرمایه گذاری گردو فراهم  شد و این شهرداری در نظر دارد تا با اجرای مطالعات طرح جامع سرمایه گذاری نقشه راه پیش روی سرمایه گذاری در شهر اراک را ترسیم و در جهت عملیاتی کردن آن گام بردارد. عنوان خبر
امتیازات:: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (372)
گروه خبر: اراک قدیم
کد خبر: 15482