شهرداری اراک


09

مهندس آقازاده استاندار مرکزی در نشست با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اراک، گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر در طول ۲۰ ماه اخیر، کارنامه موفقی داشته اند

مهندس آقازاده استاندار مرکزی در نشست با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اراک، گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر در طول ۲۰ ماه اخیر، کارنامه موفقی داشته اند
مهندس آقازاده استاندار مرکزی در نشست با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اراک، گفت:
شهرداری و شورای اسلامی شهر در طول ۲۰ ماه اخیر، کارنامه موفقی داشته اند


عملکرد مدیریت شهری در شهر اراک را در شش ماه اخیر بسیار خوب دیدم و شاهد حرکت  پرشتاب شهرداری هستیم


✔️معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی: شهرداری اراک در حوزه های مختلف عمرانی و خدمات شهری، بسیار عالی عمل کرده است.


به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، عصر روز گذشته هشتم دی ماه سال جاری، مهندس آقازاده استاندار مرکزی با حضور در صحن علنی شورای شهر، ضمن تقدیر از شهردار و اعضای شورای شهر جهت تلاش برای توسعه شهری اراک، گفت:انصافا در این دوره، شورا و شهرداری دلسوزانه تلاش داشتند و اکثر پروژه های نیمه تمام چندین ساله با اهتمام ویژه شورای پنجم و شهرداران منسوب به این شورا انجام شد و کارنامه قابل قبولی را از شورا شاهدیم. امیدواریم در مدت باقی مانده از عمر شورای پنجم به دستاوردهای بهتری برسیم کما اینکه افق روشنی را می بینم.


وی افزود:شهردار اراک در طول ۲۰ ماه اخیر در زمینه های مختلف کارنامه موفقی داشته و قطعا در کارنامه شورا موثر بوده چرا که شورا ریل گذاری کرده است، پس بهانه دست کسی ندهیم و برای شهرداری حاشیه ایجاد نکنیم و با انسجام همیشگی پیش برویم.


استاندار مرکزی،تصریح کرد: فارغ از هر شعاری، عملکرد مدیریت شهری در شهر اراک را در شش ماه اخیر بسیار خوب دیدم و شاهد حرکت پرشتاب شهرداری هستیم، در تمام موارد مطرح شده از سوی اعضا دلسوزی و نگاه کارشناسی را دریافت کردم.


استاندار مرکزی با بیان اینکه مجموعه استان و دستگاه های اجرایی از شورای شهر اراک حمایت می کنند، گفت: خود را موظف می دانیم که از شرایط فعلی در مدیریت شهر اراک دفاع کنیم چون کارنامه قابل قبول است.


وی با اشاره به احداث ۵ تقاطع غیرهمسطح در شهر اراک و اینکه این کارها اقدام خوبی است و می تواند گره کور ترافیکی را حل کند، گفت: کارهای بزرگی انجام شده و اقدامات ماندگاری انجام شده است، شورای پنجم پروژه های قبل را تمام کرد و شورای ششم نیز باید پروژه های آغاز شده در شورای پنجم را تمام کند و این سلسله اقدامات تکمیل کننده طرح های شهری همواره ادامه دارد و اتمام پروژه های نیمه تمام و آغاز پروژه های جدید هنر شوراست.


استاندار مرکزی اضافه کرد: قول جمع آوری پل خیبر و صدور مجوز آن را می دهم چرا که کار خوبی در پروژه پیاده راه سازی در حال انجام است و خود را مکلف به حمایت می دانیم.


مهندس آقازاده استاندار مرکزی، با اشاره به وضعیت آرامستان شهر اراک و پیگیری های بسیار در جهت توسعه این آرامستان، اظهار کرد: در مالکیت اراضی ۳۲ هکتاری توسط شهرداری اراک هیچ شکی نیست، اما از آنجاکه شاید اهالی منطقه تصور دارند که ادامه کار و توسعه آرامستان منجر به بروز شرایط خاصی در منطقه می شود در شورای تامین تصمیم گرفتیم که ۲ هکتار از ۳۲ هکتار به آرامستان فعلی اراک الحاق شود چراکه از شش ماه گذشته آرامستان پر شده است و برای دفن از معابر استفاده می شود که به هیچ عنوان قابل قبول نیست. الحاق این دو هکتار یک سال را جوابگوست، اما شهرداری از امروز باید به دنبال زمین یا سایتی با افق ۵۰ ساله و فضایی قابل دسترس باشد و قول می دهیم با انتخاب محل تمام امور اداری به سرعت انجام شود.


استاندار مرکزی گفت: دولت ۵ هزار اتوبوس را به مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار تا پایان سال خریداری می کند و از امروز باید سهمیه شهر اراک مشخص شود. با توجه به کلانشهر بودن شهر اراک و با تایید اینکه کلانشهر شدن این شهر به دلیل آلوده بودن آن صورت گرفت، باید ۲۰۰ دستگاه اتوبوس را به خود اختصاص دهیم چراکه درگیر فقر شبکه اتوبوسرانی هستیم و همچنین آمادگی افزایش تعداد تاکسی ها و کاهش عمر ناوگان تاکسیرانی را داریم.


وی در خصوص عدم حضور برخی مدیران در شورا بیان کرد: زمانی که استاندار خود را مکلف به حضور در شورا و پاسخگویی می داند هر مدیری باید دعوت شورا را بپذیرد و به نمایندگان مردم پاسخگو باشند.


در  ادامه این نشست مهندس زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز با اشاره به اینکه شهرداری اراک در حوزه های مختلف عمرانی و خدمات شهری بسیار عالی عمل کرده است، گفت: به پایان رساندن پروژه های نیمه کاره و پرداخت بدهی های شهرداری، از اقدامات شاخص شهرداری اراک در این دوره بوده است .

عنوان خبر
امتیازات:: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (148)
گروه خبر: اراک قدیم
کد خبر: 15871