شهرداری اراک


25

معاون خدمات شهری شهرداری اراک تاکید کرد: از ساخت و سازهای غیرقانونی جلوگیری می کنیم

معاون خدمات شهری شهرداری اراک تاکید کرد: از ساخت و سازهای غیرقانونی جلوگیری می کنیم
معاون خدمات شهری شهرداری اراک تاکید کرد:
از ساخت و سازهای غیرقانونی جلوگیری می کنیم


به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری، محمد عسگری در مورد جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی در حریم شهری، گفت: اراضی زیردست قنات ناصری علیرغم اینکه در جوار شهر قرار دارد، اما به هر دلیلی جزء محدوده شهری قرار نگرفته است، بنابراین جزء حریم شهری محسوب می شود. بر همین مبنا و بر اساس قانون با انجام هرگونه ساخت و سازهای غیرمجاز در این منطقه برخورد قانونی خواهیم کرد و فرآیندهای نظارتی و اجرایی را در این منطقه اجرایی می کنیم.


وی افزود: بر اساس قانون موظف هستیم در هر منطقه ای که حریم شهر محسوب می شود، از ساخت و سازهای غیرقانونی جلوگیری کنیم. مگر آنکه برای انجام ساخت و ساز در حریم شهری، از مراجع ذیربط مجوزهای لازم صادر شده باشد، که البته بعد از این مراحل نیز باید در شهرداری عوارض پرداخت کرده و مراحل قانونی لازم در شهرداری گذرانده شود.


معاون خدمات شهری شهرداری اراک تصریح کرد: در طرح جامع شهر اراک که سال جاری ابلاغ شد، حدود5 برابر حریم برای شهر تعریف شده است. در گذشته حریم شهری به این میزان افزایش نداشت، اما در حال حاضر در طرح جامعی که ابلاغ شده، حریم شهری به شدت افزایش پیدا کرده است. به نسبت همین افزایش مساحت حریم شهری، باید امکانات پلیس ساختمان و اجرائیات را به لحاظ ماشین آلات، نیروی انسانی، ابزار و تمامی مباحث نظارتی که باید انجام بدهند را افزایش دهیم. که البته این مسائل و ایجاد چنین ظرفیت هایی، هزینه های مضاعفی را برای شهرداری به همراه دارد.
عنوان خبر
امتیازات:: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (128)
کد خبر: 15943