شهرداری اراک


12

ساماندهی ضایعات ساختمانی و عمرانی در سطح شهر اراک

ساماندهی ضایعات ساختمانی و عمرانی در سطح شهر اراک

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک خبر داد:

ساماندهی ضایعات ساختمانی و عمرانی در سطح شهر اراک

غلامعلی لطیفی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک با بیان اینکه توجه به توسعه شهری و رشد ساخت و سازها و افزایش نخاله های ساختمانی شهر، همواره مد نظر مدیران شهری می باشد گفت: طرح ساماندهی پسماندهای عمرانی و ضایعات ساختمانی به منظور سهولت و تسهیل در امر پاکسازی، نظافت و رفاه حال شهروندان در دستور کاری این سازمان قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: در فاز دوم این طرح ساماندهی خودروهای شخصی شامل خاور، نیسان وانت، پیکان وانت و در فاز سوم پیمانکاران عمده گودبرداری و خاک برداری جهت ساماندهی در دستور کار قرار دارد.

لطیفی هدف از ساماندهی ضایعات ساختمانی و عمرانی در شهر اراک را پاکیزگی هر چه بهتر محیط شهری و دسترسی آسان به امکانات ویژه حمل نخاله های ساختمانی عنوان نمود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک با اشاره به اینکه طبق هماهنگی‌ صورت گرفته هرگونه جابه جایی خاک و ضایعات ساختمانی در شهر اراک می بایست از طریق سازمان صورت پذیرد، افزود: روزانه به طور میانگین پانصد تن نخاله ساختمانی و ضایعات در سطح شهر؛ از فعالیت های عمرانی تولید می شود که لازم است با مدیریت صحیح و نظارت از تخلیه آنها در مکان های غیرمجاز جلوگیری گردد چرا که جلوگیری از آلودگی های محیط زیست و حفظ سیمای مناسب شهری، جلوگیری از صرف هزینه های اضافی برای پاکیزگی شهر و معابر عمومی، هدایت صحیح خاک و نخاله ساختمانی به محل های مجاز تخلیه، از اهداف مهم و اصلی این سازمان می باشد.

لطیفی در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس قانون مدیریت پسماند و مصوبه شورای اسلامی شهر اراک شهروندانی که نخاله های ساختمانی را در محل های غیرمجاز تخلیه کنند از یکصد و هفتاد هزار تا یک میلیون و هفتاد هزار ریال جریمه و وسایل نقلیه موتوری آنها توقیف خواهد شد.

عنوان خبر
امتیازات:: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1431)
کد خبر: 2068