شهرداری اراک


04

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک خبر داد: اجرای طرح جمع‌آوری لاستیک‌های فرسوده در شهر اراک

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک خبر داد: اجرای طرح جمع‌آوری لاستیک‌های فرسوده در شهر اراک

 

اجرای طرح جمع‌آوری لاستیک‌های فرسوده در شهر اراک

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک از اجرای طرح جمع‌آوری لاستیک‌های فرسوده در شهر اراک خبر داد.

محمود حسنی ضمن اشاره به فواید قابل توجه بازیافت تایرهای فرسوده در کشور اظهار داشت: یکی از معضلات زباله‌های شهری وجود برخی پسماندهای حاصل از صنعتی شدن است که از آن جمله می‌‌توان به لاستیک‌های فرسوده خودروها اشاره کرد.

حسنی ادامه داد: لاستیک خودرو پس از فرسودگی دفع می‌شود، اما به دلیل اینکه دیر تجزیه‌پذیر است، در مراکز دفن تا سال‌ها باقی می‌ماند و موجب آلودگی خاک  می‌شود، در صورتی که این پسماندها سوزانده شوند موجب آلودگی هوا می‌شوند. مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک مناسب‌ترین روش برای مدیریت این گروه از پسماندها را بازیافت لاستیک عنوان کرد و بیان داشت: در حال حاضر در کلان شهر اراک ماهانه  15-25  تن لاستیک فرسوده وجود دارد که قابلیت خوبی از نظر مواد اولیه برای ایجاد صنعت بازیافت آن محسوب می‌شود، از این رو سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک در خرداد ماه سال جاری تصمیم به جمع‌آوری جداگانه لاستیک‌های فرسوده در شهر اراک گرفت و پس از عقد قرارداد با پیمانکار مربوطه این طرح آغاز به کار کرد. به گفته وی در این خصوص سازمان پسماند هماهنگی‌های لازم را با مجمع امور صنفی شهرستان اراک و اتحادیه صنف لاستیک‌فروشان و آپاراتی‌‌ها انجام داده است. حسنی متذکر شد: مهم‌ترین مزیتی که در امر بازیافت لاستیک می‌توان به آن اشاره کرد این است که تحقق این امر به روش صحیح می‌تواند به میزان قابل توجهی از ایجاد و ورود آلودگی‌های ناشی از روش‌های غلط استفاده از لاستیک‌های فرسوده به محیط زیست جلوگیری به عمل آورد. مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک خاطر نشان ساخت: امید می‌رود که این مشارکت در امر جمع‌آوری تایر بتواند از بروز عواقب نامطلوب روش‌های ناصحیح استفاده از لاستیک‌های فرسوده در کشور جلوگیری به عمل آورد.

وی ادامه داد: بر اساس این طرح از این به بعد دارندگان لاستیک‌های فرسوده تنها از طریق تماس با شماره تلفن 3135710 و یا با ارسال یک پیام کوتاه به شماره 30005710 درخواست خود را به مراکز سازمان اعلام می‌دارند و پیمانکار مربوطه با حضور در محل تعیین شده توسط متقاضی اقدامات لازم را برای جمع‌آوری در دستور کار خود قرار می‌‌دهند.

عنوان خبر
امتیازات:: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (2535)
کد خبر: 279