شهرداری اراک


18

ساخت پناهگاه های جمع آوری سگ های ولگرد در مرکز دفع پسماند

ساخت پناهگاه های جمع آوری سگ های ولگرد در مرکز دفع پسماند
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک خبر داد:
ساخت پناهگاه های جمع آوری سگ های ولگرد در مرکز دفع پسماند
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک با اشاره به ورود سگ های ولگرد از روستاها و مناطق حاشیه ای به نقاط شهری افزود: از ابتدای سال جاری فعالیت ویژه جمع آوری و اتلاف سگ های ولگرد به منظور جلوگیری از گسترش بیماری های مشترک بین انسان و حیوان و همچنین زیباسازی سیمای شهر از مناطق مختلف سطح اراک آغاز شده است.
محمد حسین ساده وند با بیان اینکه در 2 ماه اول سال بیش از 50 قلاده سگ ولگرد از نقاط مختلف سطح شهر جمع آوری شده گفت: شهروندان در صورت مشاهده این حیوانات می توانند یا شماره تلفن 33133399 تماس بگیرند تا اکیپ ویژه جمع آوری سگ های ولگرد در اسرع وقت به محل مورد نظر اعزام شود و به جمع آوری این حیوانات اقدام کند.
ساده وند در ادامه افزود: در گذشته عملیات اتلاف سگ های ولگرد از طریق شلیک مستقیم گلوله انجام می شد که بنا به دلایلی از نظر بهداشتی مورد تایید نبود اما اکنون این حیوانات پس از جمع آوری به پناهگاههای ویژه ای انتقال داده می شوند و پس از تفکیک نژادهای مفید از غیر مفید عملیات شناسنامه دار کردن نژادهای مفید صورت می گیرد .
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک خاطر نشان ساخت: پس از تزریق واکسن مورد نیاز و همچنین انجام عملیات عقیم سازی، حیوانات به مراکز مورد نیاز برای نگهبانی تحویل داده می شوند.
وی در پایان خاطر تصریح کرد: نژادهای غیرمفید نیز پس از اتلاف در مراکز ویژه معدوم سازی شده و به این شیوه تلاش می شود تا از رشد جمعیت آنها کاسته شود. عنوان خبر
امتیازات:: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1587)
کد خبر: 2913