شهرداری اراک


28

پیشرفت 40 درصدی پروژه تقاطع غیر همسطح امام حسن (ع)

پیشرفت 40 درصدی پروژه تقاطع غیر همسطح امام حسن (ع)

پیشرفت 40 درصدی پروژه تقاطع غیر همسطح امام حسن (ع)

پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان امام حسن(ع) یکی از 5 پروژه در دستور کار قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا می‌باشد که عملیات اجرایی آن در شهریور ماه سال جاری همزمان با هفته دولت با حضور وزیر اطلاعات، استاندار استان مرکزی و مسوولین شهری آغاز گردید.

این تقاطع شامل یک مسیر زیرگذر و در سه لاین رفت و برگشت می‌باشد و برای سهولت در تردد وسائل نقلیه‌ای که از شمال به جنوب و بالعکس اراک حرکت می‌کنند برنامه ریزی شده است. میدان امام حسن (ع) در مسیر کمربندی شمالی کلانشهر اراک قرار گرفته است و از سوی دیگر از غرب به بلوار کشاورز منتهی می‌گردد. با توجه به اینکه این میدان در مسیر پر تردد جنوب کشور قرار دارد و نیز در شرق این میدان، مرکز میوه و تره بار اراک می‌باشد لذا مطالعات لازم جهت ایجاد یک تقاطع غیرهمسطح زیرگذر با هدف افزایش ایمنی و روانتر کردن حرکت ترافیک با توجه به مسیرهای متقاطع در این تقاطع انجام پذیرفت.

مهندس محمد ابراهیم عباسی شهردار اراک با اشاره به این که تقاطع امام حسن(ع) دو پل و 8 دیوار نگه دارنده خاک دارد وهمچنین طراحی و عملکرد آن نزدیک و مشابه با تقاطع غیرهمسطح میدان فراهان می‌باشد، در خصوص حجم عملیات انجام گرفته در پروژه تقاطع غیرهمسطح امام حسن (ع) عنوان نمود: تا به حال 3800 مترمربع قالب بندی،670تن آرماتوربندی،76000 مترمکعب خاکبرداری و4650 مترمکعب بتن ریزی انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین عملیات حفاری ،آرماتوربندی و بتن ریزی تمام 185عدد شمع این پروژه، صورت پذیرفته است.

مهندس عباسی اظهار داشت: عملیات آرماتوربندی، قالب بندی و بتن ریزی هر دو عرشه انجام شده و خاکبرداری زیر عرشه‌ها نیز صورت پذیرفته است. در حال حاضر نیز دیوارهای پیش ساخته بتنی واقع در جلوی شمع ها در حال اجرا می باشد.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل عدم مکاری شرکت توزیع برق متاسفانه پروژه در برخی نقاط با کندی و تعطیلی مواجه شده است.

عنوان خبر
امتیازات:: (9) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1315)
کد خبر: 6161