شهرداری اراک


30

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری اراک: جابجایی بیش از 10 میلیون و 933 هزار مسافر در سه ماه اول سال 95

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری اراک: جابجایی بیش از 10 میلیون و 933 هزار مسافر در سه ماه اول سال 95
مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری اراک:
جابجایی بیش از 10 میلیون و 933 هزار مسافر در سه ماه اول سال 95
صنعت حمل ونقل پدیده ای پویا در عین حال پیچده که رشته های مختلفی را شامل می شود . ارمغان این صنعت برای نوع بشر دستیابی به زندگی بهتر و شایسته تردر سایه امنیت ،رشد وبالندگی بیشتر بوده  ونتایج آن به صورت روابط انسانی آسانتر وشرایط کار وتجارت مقرون به صرفه متجلی می گردد امروزه اغلب کشور های جهان متوجه نقش واهمیت حمل ونقل درتوسعه اقتصادی وتجارت شده اند که آمار وارقام موجود گویای این امر می باشد. رشد فزاینده تعداد وسائط نقلیه درشهرهابه عوامل متعددی ازقبیل رشد جمعیت ، اوضاع اجتماعی واقتصادی ، تحولات فرهنگی و... دارد. امروزه درشهراراک باتوجه به تعداد جمعیت وتراکم وسائل نقلیه موجود شاهد ترافیک سنگینی درپاره ای از ساعات می باشیم که این ترافیک در مرکز شهر وخیابان های منتهی به آن بعنوان یک معضل تلقی می گردد که دربرنامه بهبود عبور و مرور و برنامه ریزی های در دست اقدام شهری تاثیر بسزایی دارد که باتوجه به اقداماتی که برای روان سازی وسایل نقلیه عمومی ازجمله اتوبوس صورت گرفته می توان بخشی عظیمی ازاین معضلات را مرتفع نمود وانشاءاله درآینده ای نزدیک با اصلاحاتی که در مسیر خطوط و زمان توقف اتوبوس ها درسطح شهر صورت می پذیرد شاهد رضایتمندی بهتر شهروندان بوده تا درصد استفاده کنندگان از اتوبوس بیشتر شده و ازآن طرف زحمات پرسنل ورانندگان سازمان که به نوعی درسیستم حمل ونقل درون شهری سهیم هستند به بارنشسته و بتوانیم بهتر و مناسب تر به مردم فهیم شهراراک خدمت رسانی نماییم.
علی اکبر مظفری مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری با اشاره به اهمیت سیستم حمل و نقل عمومی در شهرها با توجه به کاهش آلودگی هوا و همچنین کاهش ترافیک و در نهایت ترغیب شهروندان به استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی بیان داشت: در سه ماه اول سال جاری 10 میلیون و 933 هزار و 500 مسافر توسط ناوگان اتوبوسرانی شهرداری اراک جابجا شده است.
وی افزود: در حال حاضر ناوگان اتوبوسرانی شهرداری اراک شامل 245 اتوبوس (137 اتوبوس گاز سوز و 108 اتوبوس دیزلی)، 751 ایستگاه، 35 خط و 105 سرپناه می باشد.لازم به ذکر است از از 245 اتوبوس ناوگا ن حمل و نقل عمومی 137  اتوبوس در سطح شهر فعال می باشد و به شهروندان خدمات ارایه می دهند.
مظفری همچنین اظهار داشت: در راستای رفاه حال بیشتر مسافرین وسیاست های کلان شهر داری اراک در خصوص زیبا سازی مبلمان شهری در سه ماهه نخست سال جاری  25 دستگاه سرپناه در سطح شهر اراک بازسازی و رنگ آمیزی شده است.
مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری اراک ایجاد  سامانه نظارت و ارتباطات مردمی 3817 و سامانه پیامکی 3000434141 را از دیگر اقدامات سازمان می باشد که در راستای ارائه خدمات به شهروندان و توجه به نقطه نظرات و پیشنهادات آنان در سه ماهه اول سال 95 راه اندازی شده است. عنوان خبر
امتیازات:: (3) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1240)
کد خبر: 7029