شهرداری اراک


30

برگزاری پنجمین جلسه شورای نامگذاری معابر شهر اراک در سال جاری

برگزاری پنجمین جلسه شورای نامگذاری معابر شهر اراک در سال جاری

برگزاری پنجمین جلسه شورای نامگذاری معابر شهر اراک در سال جاری

فاطمه عسگری مدیرعامل سازمان زیباسازی از برگزاری پنجمین جلسه شورای نامگذاری در سال جاری با حضور نمایندگان شهرداری وشورای اسلامی شهر اراک و ادارات کل بنیاد شهید، پست و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و مدیرعامل و مدیر اداره فنی هنری سازمان خبر داد و با تاکید بر اهمیت نامگذاری خیابان ها و معابر فاقد نام به منظور سهولت آدرس یابی و رائه خدمات مطلوب به شهوندان، افزود: در این جلسه به بررسی و نامگذاری معابر و خیابان های فاقد نام سطح شهر اراک پرداخته شد و در نهایت3 مورد جهت تایید به شورای اسلامی شهرداری اراک مورد تصویب قرار گرفت و 3 مورد به دلیل نیاز به بازدید میدانی از محل به جلسه بعدی موکول شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی در ادامه بیان نمود: نامگذاری معابر یکی از ضرورت های مدیریت شهری است و از جمله حقوق شهروندی محسوب می گردد. به طوری که عدم نامگذاری یا بی نام بودن معبر موجب اخلال در عبور و مرور شهروندان شده و در مقابل، نامگذاری صحیح و اصولی همراه با کددهی تاثیر بسزایی در سهولت شناسایی معابر و اماکن توسط عابران و رانندگان دارد و علاوه بر روان سازی جریان ترافیک منجر به سهولت خدمات رسانی نهادهای خدماتی مثل آتش نشانی، اورژانس و پلیس و... می گردد.

عسگری ضمن اشاره به اینکه نامگذاری معابر شهری یکی از مسائل فرهنگی می باشد گفت: این شورا با در نظر گرفتن جوانب مختلف و ریشه های تاریخی، ملی، مذهبی، اجتماعی و اقلیمی شهر اراک و با در نظر گرفتن آیین نامه نامگذاری نسبت به تعیین نام معابر اقدام می نماید.

گفتنی است سازمان زیباسازی شهرداری اراک به عنوان دبیرخانه این شورا پس از تصویب نهایی نام معابر توسط شورای اسلامی شهرنسبت به ساخت و نصب تابلوها اقدام می نماید.

لازم به ذکر است شهروندان عزیز می توانند درخواست های خود، مبنی بر نامگذاری و نصب تابلو معبر محل سکونت خود را از طریق سایت سازمان به آدرس www.zibasazi-arak.ir سامانه درخواست شهروندان ثبت و کد رهگیری دریافت نمایند و یا از طریق شماره تماس 32234081 روابط عمومی سازمان زیباسازی و یا مراجعه حضوری به سازمان واقع در خیابان شیخ فضل اله نوری پارک شهر سازمان زیباسازی شهرداری اراک ارایه نمایند.

عنوان خبر
امتیازات:: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1216)
کد خبر: 7246