شهرداری اراک


29

برگزاری جلسه کارگروه پیگیری و اجرای سند کاهش آسیب‌های اجتماعی توسط شهرداری اراک

برگزاری جلسه کارگروه پیگیری و اجرای سند کاهش آسیب‌های اجتماعی توسط شهرداری اراک

برگزاری جلسه کارگروه پیگیری و اجرای سند کاهش آسیب‌های اجتماعی توسط شهرداری اراک

جلسه کارگروه پیگیری و اجرای سند کاهش آسیب‌های اجتماعی توسط شهرداری اراک صبح امروز 29 دی ماه سال جاری با حضور اخوان معاون برنامه‌ریزی و خسروی معاون فنی و عمرانی شهرداری، نمایندگان سازمان‌های تاکسیرانی، اتوبوسرانی، فرهنگی ورزشی، زیباسازی، مدیر آموزش شهرداری، نمایندگان واحدهای اداره روابط عمومی و معاونت خدمات شهری در دفتر معاونت برنامه‌ریزی تشکیل جلسه داد.

در ابتدای این جلسه اخوان معاون برنامه‌ریزی شهرداری اراک بر لزوم همکاری و هماهنگی واحدهای ذیربط شهرداری در خصوص اجرای سند کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد و اظهار داشت: طیق تاکید و فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پیرامون کاهش آسیب‌ها و معضلات اجتماعی، شهرداری اراک نیز سعی دارد این مهم را به صورت جدی دنبال نماید.

وی در ادامه به داشتن پیوست فرهنگی جهت اجرای پروژه‌های عمرانی تاکید کرد وگفت: امید است که این مهم در بودجه سال آتی شهرداری مورد توجه قرار گیرد.

معاون برنامه‌ریزی شهرداری اراک همچنین در توضیح وظایف سازمان‌های تابعه شهرداری پیرامون سند کاهش آسیب‌های اجتماعی بیان داشت: سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی مخاطب خاص خود را دارند لذا این دو سازمان می‌توانند محیط تاکسی و اتوبوس را برای شهروندان به یک محیط فرهنگی تبدیل نمایند چرا که مضامین اخلاقی می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر واقع گردد.

اخوان خاطر نشان ساخت: در بحث سازمان زیباسازی می‌توان گفت که این سازمان بورد شهرداری می‌باشد و کاری که عملا در بحث دیوارنگاری و شعارنویسی‌های سطح شهر با موضوع کاهش آسیب‌های اجتماعی با همکاری معاونت پیشگیری و وقوع از جرم توسط سازمان آغاز شده است می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد و نتیجه‌های مطلوبی را به همراه داشته باشد.

وی در ادامه سخنان خود برخی از اقدامات صورت گرفته جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی توسط مدیریت شهری را ایجاد پارک ترنم در منطقه کوی علی ابن ابیطالب (ع) در راستای ایجاد رفاه و آرامش شهروندان، راه‌اندازی ایستگاه پلیس کوی سجادیه در راستای ایجاد امنیت شهروندان،اجاد مسیر دسترسی در کوی مستوفی، ایجاد روشنایی بوستان‌های سطح شهر، ساماندهی پارک شهر برشمرد.

معاون برنامه‌ریزی شهرداری اراک آموزش را یکی دیگر از موارد جهت اجرای سند پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مطرح کرد و گفت: از آنجا که پرسنل شهرداری بخشی از جامعه محسوب می‌شوند، سلسله جلسات آموزشی درون سازمانی در حوزه خانواده و آسیب‌های فضای مجازی در خانواده جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی برگزار شده است.

اخوان در پایان از کلیه سازمان‌های تابعه شهرداری که جهت اجرای این سند همکاری دارند خواست تا با امکان‌سنجی لازم، برنامه‌های سند کاهش پیگیری آسیب‌های اجتماعی را با جدیت هر چه تمام دنبال نمایند.

عنوان خبر
امتیازات:: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (956)
کد خبر: 8136