شهرداری اراک


26

پیام تبریک مدیر اداره روابط عمومی به مناسبت 27 اردیبهشت ماه روز روابط عمومی و ارتباطات

پیام تبریک مدیر اداره روابط عمومی به مناسبت 27 اردیبهشت ماه روز روابط عمومی و ارتباطات

پیام تبریک مدیر اداره روابط عمومی به مناسبت 27 اردیبهشت ماه روز روابط عمومی و ارتباطات

شهریار بوالحسنی مدیر اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری اراک با صدور پیامی 27 اردیبهشت ماه، روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات را تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

به نام خالق ارتباط

نامگذاری 27 اردیبهشت‌ماه به این نام، بهانه‌ای است تا نقش و جایگاه این هنر را به عنوان هنرهشتم یادآورشویم و دست‌آوردهای تلاشگران خانواده بزرگ ارتباطات را ارج نهیم چرا که روابط عمومی و ارتباطات، سازوکار مهم همدلی مردم و سازمان است.

امروزه روابط عمومی پل ارتباطی میان افراد جامعه، سازمان‌ها و نهادها است، لذا اهمیت و ضرورت روابط عمومی، هنر مردمداری، معرفی کردن دستگاه و مرکز ثقل اطلاعات و اخبار است .بدیهی است نگاه به روابط عمومی باید نگاهی اعتماد بخش و سازنده باشد و بستر را برای مسائل فرهنگی آماده کند. بر اساس این نگاه است که روابط عمومی می‌تواند از جایگاه مهمی برخوردار شود، لذا نباید جایگاه روابط عمومی‌ها به تبلیغات تنزل کنند. در عصری که آن را عصر دانایی نام نهاده‌اند، ارتباطات و روابط عمومی؛ عناصر کلیدی هستند که غفلت از این دو، ما را از دسترسی به دانایی دور می‌کند.

امروز زندگی کردن با رسانه نیز به عنوان حلقه‌ای مهم از نظام ارتباطی، به بخش جدایی ناپذیر حیات انسان تبدیل شده و تعامل انسان و رسانه، بر بسیاری از مناسبات اجتماعی و از جمله راهبری و مدیریت افکار عمومی تاثیرگذارده است. بر همین اساس می‌توان گفت که نظام‌ها و سامانه‌های مدیریتی و حاکمیتی نیز بدون ارتباط‌گیری موثر با افکار عمومی قادر به اجرای برنامه‌های خود نیستند و نمی‌توانند خدمتی در خور ارائه کنند. "افکار عمومی" پدیده‌ای است واقعی که با ظهور رسانه‌های جمعی و ابزارهای ارتباطی شکل گرفت و شناسایی ویژگی‌ها، تمایلات و مطالبات این پدیده برای برقراری یک ارتباط هدفمند و موثر، ضرورت جهان امروز است و در این میان روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها، اصلی‌ترین نهاد جهت شناخت، ساخت و تقویت افکار عمومی تلقی می‌شوند. روابط عمومی نه به عنوان یک سامانه تشریفاتی و حتی اجرایی بلکه به عنوان یک سامانه مشورتی و مدیریتی و به عنوان عنصر اصلی در ارتقا و پیشرفت هر سازمانی جایگاه ویژه‌ای دارد و بدون روابط عمومی هیچ فعالیتی انعکاس نمی‌یابد.

اینجانب ضمن گرامیداشت این روز و با احترام به همه ارتباط‌گران، کارگزاران روابط عمومی، خبرنگاران و انسان‌های شریف و آزاده‌ای که در مسیر دسترسی آزادانه همگان به اطلاعات قدم برداشته و می‌دارند، دست همکاری و همیاری منصفانه به سوی نهاد روابط عمومی و رسانه دراز می‌کنم و امیدوارم این تعامل، به تقویت اعتماد و ارتباط پایدار و متقابل و همدلی و تفاهم میان مردم و مجموعه شهرداری بینجامد.

عنوان خبر
امتیازات:: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (896)
کد خبر: 8754