شهرداری اراک


27

مهار آتش‌سوزی کارگاه نجاری با حضور به موقع آتش‌نشانان

مهار آتش‌سوزی کارگاه نجاری با حضور به موقع آتش‌نشانان

مهار آتش‌سوزی کارگاه نجاری با حضور به موقع آتش‌نشانان

آتش‌سوزی در کارگاه نجاری؛ با حضور به موقع آتش‌نشانان مهار و از بروز خسارت بیشتر جلوگیری به عمل آمد.

آقازیارتی خبر داد: در پی تماس کارگران کارگاه‌های چوب‌بری با سامانه 125 و اطلاع‌رسانی این حادثه، ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی اراک بی‌درنگ آتش‌نشانان ایستگاه 160، 140 و 220 به همراه تانکر آب 120، خودرو حامل دستگاه‌های تنفسی از ایستگاه مرکز را ساعت 19:37 روانه انتهای خیابان راهزان، بعد از فلکه شاهد، پشت مسجد شهدا کرد.

وی با بیان اینکه دود غلیظ ناشی از آتش‌سوزی محوطه کارگاه را در برگرفته بود، ادامه داد: در محل حادثه یک کارگاه نجاری به متراژ حدود 100 متر در طبقه همفک یک ساختمان مشاهده می‌شد که دچار آتش‌سوزی شده بود. آتش‌نشانان بلافاصله با بریدن قفل درب وردوی کارگاه و پس از قطع جریان برق و گاز کارگاه، با تجهیز خود به دستگاه‌های تنفسی، با استفاده از تجهیزات فردی و چندین رشته لوله‌های آبرسانی عملیات مهار شعله‌های آتش را آغاز کردند. با تلاش فراوان آتش‌نشانان، در کوتاه‌ترین زمان ممکن آتش‌سوزی مهار و کاملا خاموش شد و از سرایت آتش به دستگاه‌های داخل کارگاه و بروز خسارت بیشتر جلوگیری به عمل آمد.

آقازیارتی در پایان گفت: نیروهای عملیاتی پس از مهار کامل آتش‌سوزی اقدام به ایمن‌سازی محل حادثه کرده و اجناس سوخته را به بیرون از کارگاه منتقل و پس از اطمینان از عدم وجود هرگونه آتش پنهان، کارگاه را به مالک آن تحویل داده و به ایستگاه‌های خود مراجعت کردند.

خوشبختانه با تلاش آتش‌نشانان در این حادثه به هیچ یک از شهروندان آسیبی نرسید و تنها خسارت مالی برجای ماند. علت بروز این حادثه هم اکنون از سوی کارشناسان آتش‌نشانی اراک در دست بررسی است.

عنوان خبر
امتیازات:: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (729)
کد خبر: 8762