شهرداری اراک


30

پیام همدردی شهردار اراک در اولین سالگرد حادثه ساختمان پلاسکو

پیام همدردی شهردار اراک در اولین سالگرد حادثه ساختمان پلاسکو

شهردار کلانشهر اراک با صدور پیام تسلیت به مناسبت اولین سالگرد شهادت تعدادی از آتش‌نشان‌ها( در تاریخ سی دی‌ماه سال گذشته)، حادثه مجتمع تجاری پلاسکو، با مردم و بازماندگان این حادثه ابراز همدردی کرد.

"بسمه تعالی"

یکسال گذشت از روزی که ساختمان پلاسکو تاب آتش نیاورد، ریخت و قلب یک ملت هم از تلخی حادثه ریخت. ۱۶ آتش‌نشان، یکسال است که جاودانه شدند و نامشان در تاریخ این مرز و بوم به شجاعت، ایثار و فداکاری حک شده است. تاریخ نشان داده که ملت ایران، قهرمانان خود را هیچ‌گاه فراموش نخواهند کرد و داغ‌شان هنوز تازه است.

حادثه ساختمان پلاسکو و حجم خسارات و مسائل متعاقب آن زنگ خطری بود برای شهروندان و مسوولین تا در رعایت استانداردهای لازم در تمامی امور علی‌الخصوص قبل، حین و پس از ساخت و سازها و به کارگیری اصول، ملاحظات و الزامات ایمنی و استاندارد از وقوع حوادث این چنینی جلو گیری کنند.

قطعا در مدیریت شهری نقش فرهنگ‌سازی و آموزش شهروندی، نقشی پررنگ است تا با استفاده از این ظرفیت در کنار تجهیز ادارات مرتبط با حوزه بحران و ایمنی، با تجهیزات پیشرفته و روش‌های تخصصی و به روز بتوان در مدیریت بحران قبل، حین و بعد از حوادث به موقع اقدامات لازم را انجام داد تا بیش از این شاهد تکرار حوادثی از این دست دلخراش و ناگوار نباشیم زیرا حفاظت از جان و مال شهروندان وظیفه اصلی ما است.

داوود تاجران

شهردار کلانشهر اراک

عنوان خبر
امتیازات:: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (514)
کد خبر: 9921