شهرداری اراک


01

پرسنل شهرداری طی یک ماه آینده معاینه سلامت جسمی می‌شوند

پرسنل شهرداری طی یک ماه آینده معاینه سلامت جسمی می‌شوند

جلسه هماهنگی حوزه ایمنی وسلامت کارمندان با حضور رابطینHSE  مناطق و سازمان‌های شهرداری اراک برگزار شد.

ابوالفضل تکلو مسوول واحد ایمنی بهداشت ومحیط‌زیست شهرداری اراک، هدف از تشکیل این جلسه را هماهنگی رابطین در بهتر انجام شدن برنامه‌های سلامت پرسنل شهرداری عنوان کرد وگفت: طی یک سال اخیر شهرداری اراک نقش بسزایی درکمیته‌های مدیریت بحران داشته است.

وی ادامه داد: در سال گذشته سلامت جسمی کلیه پرسنل شهرداری بررسی شد واین روند امسال نیز ادامه خواهد داشت، به این ترتیب که مقرر شده روزانه 50 کارمند سهمیه شهرداری است که با مراجعه به آزمایشگاه آزمایش‌های خون، ادرار، تست تنفس، شنوایی، فشارخون، وزن و... بررسی می‌شوند برای کارمندان رسمی و سایر همکاران با قرارداد شرکتی نیز از طریق پیمانکار مربوطه بررسی خواهند شد.

تکلو اولویت انجام معاینات را ابتدا با سازمان عمران بیان کرد و گفت: در مرحله بعد آتش‌نشانان و سپس کارگران آرامستان و فضای سبز در درجه یک به دلیل شرایط سخت کاری مورد بررسی قرار می‌گیرند در ادامه طی یک ماه تمامی 1500 پرسنل مجموعه شهرداری معاینه خواهند شد.

وی مهم‌ترین هدف از انجام معاینات سلامت جسمی پرسنل را جلوگیری از بیماری‌های شغلی عنوان کرد و افزود:تغییرات سلامت همکاران درمحیط و تحت تاثیر کار بسیار مهم است که تلاش شده از این مسائل دوری شده و یا حداقل کم رنگ‌ترشوند صدای بالا، گرد وغبار، آلودگی‌های محیطی و ... موجب افزایش خطرات شغلی می‌شود.

تکلو امکان وقوع حوادث شغلی در محیط کار را بسیار بالا بیان کرد و ادامه داد: پیمانکاران بدون صلاحیت ایمنی در کارگاه‌ها نباید فعالیت کنند چرا که در صورت ایجاد حادثه، سلامت همکاران در خطر خواهد بود و در ادامه نیز مجموعه شهرداری مقصر شناخته خواهد شد بررسی ماشین‌آلات در فعالیت‌های عمران یا ست‌های ورزشی و وسایل بازی کودکان در بوستان‌ها از جمله مواردی هستند که می‌بایست کنترل شوند.

وی خاطرنشان ساخت: با راه‌اندازی تیم‌های تخصصی و بازدید از سطح شهر تمامی موارد برسی می‌شود تا از هر حادثه احتمالی برای شهروندان جلوگیری گردد، همچنین از طریق اجرای همایش‌های سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری فرهنگ‌سازی در خصوص توجه به سلامت خود و ایجاد سبک زندگی سالم مورد توجه شهروندان قرار خواهد گرفت.

عنوان خبر
امتیازات:: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (721)
کد خبر: 9931