شهرداری اراک


01

افزایش سرانه فضای سبز لازمه شاداب سازی شهر است

افزایش سرانه فضای سبز لازمه شاداب سازی شهر است

 مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اراک خبر داد:

حسنی با اشاره به مطلب فوق بیان داشت: بحث فضای سبز یکی از مقوله های بسیار مهم در زندگی شهرنشینی است که با تبلور عینی در سطح شهر نمود پیدا می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این خصوص افزود: سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری به منظور افزایش سرانه فضای سبز واحیای نوار جنگلی اقدام به حفره چاله‌هایی در نوار جنگلی جهت کاشت نهال نموده است.
حسنی تصریح کرد: سازمان مذکور در مرحله اول اقدام به حفر چاله‌هایی در دو طرف بلوار ورزش و محدوده کناری بلوار کشاورز جهت کاشت نهال نموده که امید است مابقی نوار جنگلی شهر اراک نیز جهت اجرای این مهم آماده سازی شود.
وی خاطر نشان ساخت: اجرای طرح‌ها و پروژه‌های فضای سبز در شهرها با هدف رشد سرانه فضای سبز صورت می‌گیرد که لازم است به منظور هر چه کارآمد تر بودن این طرح‌ها، مسئولان و کارشناسان ذیربط با حساسیت بیشتری نسبت به طراحی پروژه‌های فضای سبز اقدام کنند.
حسنی تاکید کرد: پیش از هر نوع برنامه ریزی برای توسعه فضای سبز شهری باید معیارها و استانداردهای توسعه فضای سبز نیز معین و مشخص شود.
مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اراک در پایان با بیان اینکه، فضای سبز شهری بخش جاندار کالبد شهر را تشکیل می دهد، اظهارداشت: منطق طراحی حکم می‌کند که میان بخشهای بی جان و جاندار نوعی تعادل برقرار شود، که اجرای طرح های فضای سبز می‌تواند تاثیر بسزایی در این خصوص داشته باشد عنوان خبر
امتیازات:: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (2200)
کد خبر: 996