Login |   Tuesday 20 October 2020
::.. اخبارومقالات ::..
  جستجو
اخبارومقالات
15
 اولین جلسه کمیته مدیریت بحران و ایجاد سامانه فرماندهی حادثه (ICS) منطقه بافت تاریخی برگزار شد
چکیده: اولین جلسه کمیته مدیریت بحران و ایجاد سامانه فرماندهی حادثه (ics) منطقه بافت تاریخی، با حضور سرپرست، مسوولین و کارشناس های فنی این منطقه و سرپرست اداره مدیریت بحران شهرداری اراک برگزار شد. در ابتدای این جلسه توکلی به ارایه توضیحاتی در خصوص ساختار مدیریت بحران در سه سطح شهرستان، استان و کشور و همچنین وظایف و نقش شهرداری ها در شهرها به عنوان پشتیبان ... ادامه »
24
عملیات آسفالت خیابان آزادی، واقع در میدان ارگ
چکیده: توسط اکیپ دستی آسفالت منطقه بافت تاریخی اراک انجام شد؛ ادامه »
14
ترمیم معابر منطقه بافت تاریخی اراک، با پخش و توزیع ۱۰۰ تن آسفالت
چکیده: طی چند روز صورت گرفت؛ ادامه »
08
اجرای عملیات لکه گیری و ترمیم آسفالت معابر منطقه بافت تاریخی
چکیده: توسط عوامل اجرایی پخش و توزیع آسفالت سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری ادامه »
06
عملیات مرمت و روکش آسفالت بن بست میثمی خیابان حصار
چکیده: توسط اکیپ دستی آسفالت انجام شد؛ ادامه »
09
جلسه کارگروه ساماندهی بازار تاریخی اراک
چکیده: با حضور رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر اراک برگزار شد؛ ادامه »
18
بافت سنتی شهر اراک باید به عنوان یک جاذبه توریستی تبدیل شود
چکیده: شهردار اراک طی بازدید از شهرداری منطقه بافت تاریخی: ادامه »
07
برگزاری جلسه کمیته بحران شهرداری منطقه بافت تاریخی در خصوص ایمن سازی بازار اراک
چکیده: به گزارش اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری اراک، برگزاری جلسه کمیته بحران شهرداری منطقه بافت تاریخی در خصوص ایمن سازی و آب گرفتگی های معابر خطرناک، محوطه بازار و سطح منطقه به علت بارندگی های اخیر ،با حضور عوامل اجرایی و اعضای کمیته بحران منطقه و رییس هیات امنای بازار تاریخی اراک لازم به ذکر است، در راستای جلوگیری از آب گرفتگی معابر و ایجاد حاد... ادامه »
27
ترمیم گذر سپهداری بازار تاریخی اراک جهت انجام عملیات پخش و توزیع آسفالت
چکیده: به گزارش اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری اراک، اجرای عملیات زیر سازی و ترمیم گذر سپهداری بازار تاریخی اراک جهت انجام عملیات پخش و توزیع آسفالت، توسط معاونت اجرایی و پرسنل امانی شهرداری منطقه بافت تاریخی و با همکاری عوامل اجرایی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری اراک انجام شد.
27
ایجاد پارکینگ موقت در خیابان محسنی، جهت تسهیل در عبور و مرور شهروندان
چکیده: به گزارش اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری اراک، شهرداری منطقه بافت تاریخی اراک، جهت تسهیل در عبور و مرور شهروندان در روزهای پایانی سال ۹۷، اقدام به ایجاد پارکینگ موقت در خیابان محسنی نموده و این امر با تلاش معاون اجرایی و پرسنل امانی منطقه انجام شده است.
19
فعالیت ستاد استقبال از بهار ۹۸ شهرداری اراک همچنان با جدیت ادامه دارد
چکیده: نظافت و شستشوی بازار تاریخی شهر اراک ادامه »
19
اجرای عملیات ترمیم و لکه گیری آسفالت خیابان حصار و کوچه بارو اراک
چکیده: به گزارش اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری اراک، با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال ۹۷ قرار داریم، مدیریت شهری اراک با اجرای طرح ستاد از استقبال از بهار ۹۸ و بسیج نمودن کلیه نیروها و امکانات خود، سعی دارد که شهر را به نحو مطلوبی برای سال جدید آماده نماید تا هم زمان با آغاز فصل بهار و سرزندگی ، شهروندان نیز از سیما و منظر شهری لذت ببرند، لذا... ادامه »
16
اجرای عملیات لکه گیری آسفالت معابر منطقه بافت تاریخی اراک
چکیده: به گزارش اداره ارتباطات واموربین الملل شهرداری اراک، با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال ۹۷ قرار داریم، مدیریت شهری اراک با اجرای طرح ستاد از استقبال از بهار ۹۸ و بسیج نمودن کلیه نیروها و امکانات خود، سعی دارد که شهر را به نحو مطلوبی برای سال جدید آماده نماید تا همزمان با آغاز فصل بهار و سرزندگی ، شهروندان نیز از سیما و منظر شهری لذت ببرند، لذا ... ادامه »
05
عملیات ترمیم، لکه گیری و آسفالت کوچه سعدی و رستگار
چکیده: در منطقه بافت تاریخی شهرداری انجام شد ادامه »
30
عملیات ترمیم و بازسازی معابر گذر دوم بازار تاریخی اراک
چکیده: به گزارش اداره ارتباطات و اموربین المل شهرداری اراک، شهردار منطقه بافت تاریخی اظهار داشت: عملیات اصلاح و بازسازی کندمان فاضلاب و ترمیم سنگ فرش های گذر دوم بازار تاریخی اراک با نظارت معاونت اجرایی منطقه ، توسط واحد اجرایی سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری اراک انجام شد.
29
عملیات اجرایی بهسازی و بازسازی معابر
چکیده: در منطقه بافت اریخی شهرداری اراک صورت گرفت ادامه »
21
اجرای عملیات ترمیم و لکه گیری آسفالت معابر منطقه بافت تاریخی اراک
چکیده: به گزارش اداره ارتباطات اموربین الملل شهرداری اراک، نگین شاه کرمی شهردار منطقه بافت تاریخی اراک، خبر داد: به منظور تسهیل در رفع مشکلات کسبه بازار و شهروندان در روز های پایانی سال ۹۷، پیرامون مشکلات و آسیب های وارده به کف فرش برخی از گذرها، از محوطه گذرهای بازار بازدید شد و نکات لازم جهت رفع برخی از مشکلات معابر این مجموعه در دستور کاری معاون اجرایی... ادامه »
14
اجرای عملیات ترمیم و لکه گیری آسفالت معابر در منطقه بافت تاریخی شهر اراک
چکیده: به گزارش اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری اراک، از آنجا که روند فعالیت های عمرانی شهر با رویکرد تحقق اهداف مدیریت شهری و در راستای تامین رفاه، آسایش و جلب رضایت مندی شهروندان در حال انجام می باشد، شهرداری منطقه بافت تاریخی اراک با هدف بهسازی و ترمیم معابر شهری، با همکاری اکیپ آسفالت سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، اقدام به ترمیم و لکه گ... ادامه »
06
ساماندهی سیستم برق رسانی گذر آقاضیا الدین بازار تاریخی اراک
چکیده: در منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک صورت گرفت ادامه »
29
اعمال قانون تراکم پایین در سطح منطقه از عوامل کاهش درآمد در این شهرداری می باشد
چکیده: شهردار منطقه بافت تاریخی اراک اعلام کرد ادامه »
26
حوضچه قدیمی سرای کاشانی بازار تاریخی اراک بهسازی می شود
چکیده: با نظارت شهرداری منطقه بافت تاریخی ادامه »
18
جلسه آموزش ایمنی وآتش نشانی در کاروانسرای آقایی برگزار شد
چکیده: به گزارش اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری اراک، این جلسه آموزشی به همت شهرداری بافت تاریخی و با حضور مدیر عامل وکارشناسان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک تشکیل شد.همچنین در پایان برنامه با حضور شاه کرمی شهردار منطقه، جلسه پرسش وپاسخ در خصوص مشکلات کسبه در مورد عملکرد شهرداری در مجموعه بازار اراک برگزار شد.
08
اجرای عملیات لکه گیری آسفالت در منطقه بافت تاریخی شهر
چکیده: توسط اکیپ های دستی آسفالت سازمان عمران و باز آفرینی صورت گرفت ادامه »
19
بررسی مشکلات موجود در منطقه بافت تاریخی شهرداری
چکیده: یکی دیگر از سری جلسات کمیسیون نظارت شورای شهر با موضوع بررسی مشکلات موجود در منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک با حضور رییس و اعضای کمیسیون نظارت، معاون سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری، در دفتر مدیر منطقه بافت تاریخی برگزار شد. در این جلسه اعضای کمیسیون نظارت به بحث و تبادل نظر در خصوص مشکلات منطقه بافت تاریخی پرداختند. در پایان این جلسه اع... ادامه »
12
محدوده ابتدای بازار تاریخی تا ابتدای خیابان قائم‌مقام، از لحاظ سیما و منظر ساماندهی می‌شود
چکیده: بافت‌های تاریخی امروز، بخشي از بافت شهرهاي کشور به يادگار مانده از قرن‌های گذشته است که اکثرا علي‌رغم واجد ارزش بودن از نظر تاريخي  و فرهنگي به فرسودگي گراييده‌اند، وليکن همواره دغدغه و ضرورت حفظ و بازآفريني ارزش ها در اين گونه بافت‌ها مورد توجه مردم و مسوولین امر بوده است .گذشت زمان ما را به شناخت بافت‌هاي تاريخي... ادامه »
20
اقدامات اخیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک
چکیده: اقدامات اخیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک از جمله اهم فعالیت‌های این منطقه در روزهای پایانی سال 95 و اوایل سال 96 را لکه‌گیری آسفالت در سطح منطقه عنوان کرد و گفت: به کار گذاشتن گلدان‌های ابتدای بازار، تخریب و رفع خطر ملک واقع در خیابان آزادی، ساماندهی سدمعبر در بازار و خیابان امام (ره) در شلوغی&... ادامه »
21
پاکسازی و آسفالت مسیر راهپیمایی 22 بهمن
چکیده: حسین عابدی مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک خبر داد: در راستای نزدیک شدن به بیست و دوم بهمن ماه سالروز شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی، مسیر راهپیمایی پاکسازی و آسفالت گردید. ادامه »
02
بازدید کمیسیون نظارت شورای اسلامی از شهرداری منطقه بافت تاریخی
چکیده: جلسه بازدید از شهرداری منطقه بافت تاریخی با حضور اعضای کمیسیون نظارت، مدیر منطقه، مدیرعامل سازمان ترافیک، نماینده فنی و عمرانی، نماینده سازمان مدیریت پسماند در شهرداری بافت تاریخی تشکیل شد. ادامه »
13
اهم فعالیت‌های منطقه بافت تاریخی در مرداد ماه
چکیده: مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک در خصوص اقدامات صورت گرفته طی مرداد ماه سال جاری در راستای ایجاد منظر مناسب شهری در بافت تاریخی اظهار داشت: بنرهای بدمنظر و غیرمجاز از سطح محدوده جمع‌آوری شده است. ادامه »
18
 پاکسازی و جمع آوری ضایعات کاروانسرای کتابفروشهای بازار تاریخی
چکیده: نگین شاه کرمی مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری روند فعالیت های انجام گرفته در سطح منطقه را تشریح کرد ادامه »
03
تعویض بخشی از جداول خیابان محسنی اراک
چکیده: نگین شاه کرمی مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک با اشاره به اینکه پروژه تعویض بخشی از جداول خیابان محسنی، باتوجه به نوع بافت و تردد بیشمار همشهریان از معابر اصلی و مرکزی شهر و لزوم توجه به منظر شهری از مهمترین اقدامات عمرانی منطقه به شمار می‌آید؛ گفت: با توجه به اولویت‌بندی فعالیت‌های در دست اقدام منطقه، بحث کندمان و تعویض جداول مس... ادامه »
16
برگزاری جلسه بررسی وضعیت تخلفات ساختمانی بازار تاریخی اراک و ساماندهی آن
چکیده: نگین شاه کرمی مدیر شهرداری منطقه بافت تاریخی اراک، خبر داد: جلسه بررسی وضعیت 57 باب جرز سراها در بازار تاریخی اراک با حضور معاون دادستان استان مرکزی و نمایندگان ادارات کل میراث فرهنگی و اوقاف و امور خیریه و اعضای هیات امناء بازار تاریخی اراک در شهرداری بافت تاریخی اراک برگزار گردید. ادامه »
27
محصور نمودن قسمتی از زیر پل خیبر و تبدیل آن به انباری واحد امانی منطقه
چکیده: نگین شاه کرمی مدیر شهرداری بافت تاریخی اراک خبر داد: طی هفته گذشته با توجه به بازدیدهای دوره ای و حضور شهردار اراک در منطقه محصور نمودن زیر پل خیبر واقع در خیابان محسنی، در دستور کار واحد امانی منطقه قرار گرفت. ادامه »
15
ترمیم و آسفالت راستگرد خیابانهای محسنی وقائم مقام فراهانی به ادبجو
چکیده: نگین شاه کرمی مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک گفت: طی هفته گذشته با همکاری سازمان خدمات موتوری شهرداری اراک بیش از 20 تن آسفالت در سطح معابر منطقه توزیع گردید. ادامه »
08
احداث پارکینگ عمومی در خیابان های رستگار و آیت اله سلطان با گنجایش بیش از 100 دستگاه خودرو سواری
چکیده: نگین شاه کرمی مدیر شهرداری بافت تاریخی اراک با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت وجود پارکینگ در مرکز شهر واز طرفی محدودیت وجود مکان مناسب برای این منظور، این منطقه اقدام به شناسایی زمین های بایر و بلا استفاده نموده و پس از بررسی پرونده های مناطق مرتبط و با انجام مراحل اداری و کسب مجوز لازم از مراجع مربوطه، اقدام به ...خاکبرداری و تسطیح زمین های ... ادامه »
27
احداث سه چشمه سرویس بهداشتی در سرای اکبریان بازار تاریخی اراک
چکیده: نگین شاه کرمی مدیرمنطقه بافت تاریخی شهرداری اراک، گفت: با توجه به نوع کاربری بازار تاریخی، تردد روزانه تعداد کثیری از شهروندان و خریداران همچنین حضور بیش از 10 ساعت کسبه در بازار لزوم وجود سرویس های بهداشتی در سراهای مختلف بسیار احساس می شود، در این راستا بازسازی و مرمت تعدادی از سرویس های بهداشتی متعلق به گذشته که متاسفانه دچار آسیب شده بود و نیاز... ادامه »
18
اقدامات لازم جهت جلوگیری آبگرفتگی معابر سطح منطقه انجام شده است
چکیده: نگین شاه کرمی مدیرمنطقه بافت تاریخی شهرداری اراک، ضمن اشاره به هماهنگی های صورت گرفته با معاون خدمات شهری و سازمان مدیریت پسماند شهرداری خبر داد: کلیه مکان های سطح منطقه که در فصل سرما و بر اثر بارندگی دچار آبگرفتگی می گردند شناسایی شده و اقدامات لازم جهت جلوگیری از این معضل صورت پذیرفته است. ادامه »
05
مرمت، جدول گذاری وآسفالت خیابان مولوی شرقی به پایان رسید.
چکیده: نگین شاه کرمی مدیرمنطقه بافت تاریخی شهرداری اراک با اعلام خبر فوق اظهار داشت: بر اساس گزارشات وارده مردمی، بازدیدهای مستمر، نیازسنجی های محلی انجام شده و همچنین طی هماهنگی با سازمان های مرتبط شهرداری، موضوع تعمیر و تعویض جداول خیابان مولوی شرقی در دستور کار شهرداری منطقه قرار گرفت. ادامه »
08
اجرای طرح مستمر رفع سدمعبر میوه فروش‌های خیابان حضرت امام خمینی (ره)
چکیده: مدیر شهرداری منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک اظهار داشت: در راستای حفظ انضباط شهری و رعایت حقوق شهروندی، طرح رفع سد معبر در خیابان حضرت امام خمینی (ره)، در راسته مغازه‌های میوه فروشی در دستور کار شهرداری قرار گرفت. ادامه »
05
خیابان شهید فردین پور آماده بهره برداری است
چکیده: نگین شاه کرمی مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک، خبر داد: پس از ماهها فعالیت مجدانه، خیابان شهید فردین پور آماده بهرداری گردید و در همین راستا طی هفته گذشته مراحل تخریب، زیر سازی، باز گشایی و در نهایت آسفالت این خیابان به پایان رسید. ادامه »
16
اقدامات در دست اجرای منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک
چکیده: نگین شاه کرمی مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک، در خصوص اقدامات در دست اجرای این منطقه، عنوان کرد: با توجه به نزدیکی فصل سرما و آغاز بارش نزولات آسمانی، کلیه لکه گیری و آسفالت معابر سطح منطقه انجام شده و همچنین تمامی جداول بر حسب نیاز تعمیر یا تعویض گشته اند. ادامه »
30
بهسازی وجدول گذاری خیابان مولوی شرقی
چکیده: نگین شاه کرمی مدیرمنطقه بافت تاریخی شهرداری اراک، خبر داد: با توجه به بازدیدهای دوره ای در سطح منطقه و دریافت شکایات و انتقادات مردمی و در پاسخ به درخواست اهالی  و کسبه محترم خیابان مولوی شرقی در خصوص دفع آبهای سطحی و رفع بوی بد فاضلاب، مراحل بهسازی وتعویض جداول معبر مربوطه در دستور کاراین منطقه  قرار گرفت. ادامه »
22
 اجرای طرح فراگیر رفع سدمعبر در مرکز شهر اراک
چکیده: نگین شاه کرمی مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک در گزارشی از روند اجرای طرح فراگیر رفع سدمعبر در مرکز شهر اراک خبر داد. ادامه »
23
توجه به بافت تاریخی شهر اراک به عنوان هویت ملی مهم و ضروری است
چکیده: نگین شاه کرمی مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار پیام بلدیه شهرداری به ارائه توضیحاتی پیرامون اقدامات اخیر صورت گرفته در سطح منطقه پرداخت ادامه »
22
هدف اصلی این منطقه حفظ بافت تاریخی شهر اراک است
چکیده: نگین شاه کرمی مدیرمنطقه بافت تاریخی شهرداری اراک، هدف و کارکرد اصلی شهرداری این منطقه را حفظ ابنیه تاریخی شهر عنوان کرد و گفت: اهداف آتی منطقه نیز بر همین اساس تدوین شده است اما مهم ترین نکته همکاری ساکنین این منطقه با شهرداری است. ادامه »
21
ضوابط ساختمانی حاکم بر منطقه کارشناسی شده و تغییر نمی کند
چکیده: نگین شاه کرمی مدیرمنطقه بافت تاریخی شهرداری اراک، در خصوص محدوده منطقه بافت تاریخی، عنوان کرد: این منطقه در محدوده ضلع شمالی خیابان امام خمینی (ره) تا خیابان ادبجو، ضلع غربی خیابان ارشاد تا خیابان شهید فردین پور و همچنین تا قسمت شرق خیابان قائم مقام قرار دارد و در اصل، دیوار قلعه اراک قدیم، را شامل می شود. ادامه »
22
بازدید سه ساعته شهردار اراک از منطقه بافت تاریخی
چکیده: مهندس محمد ابراهیم عباسی شهردار اراک به همراه مدیر منطقه بافت تاریخی طی بازدیدی از منطقه مذکور، مجموعه بنای تاریخی بازار اراک را نیز مورد بازدید قرار دادند. ادامه »
01
بازدید مدیر شهرداری بافت تاریخی از مجموعه بنای تاریخی بازار اراک
چکیده: نگین شاه کرمی مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک، گفت: در راستای اهداف سازمانی، برنامه زمانبندی منظم بازدید از سطح منطقه و بازار اراک با حضور معتمدین بازار انجام شد. ادامه »
26
بازدید مدیر شهرداری بافت تاریخی از پروژه های در دست اجراء منطقه
چکیده: شاه کرمی مدیر شهرداری بافت تاریخی بیان داشت: در راستای اجرای طرح انتقال پایانه های مسافری ناوگان حمل و نقل درون شهری از مرکز شهر به حلقه دوم شهری، این منطقه نیز همانند تمامی دستگاه‌های مرتبط شهرداری در این امر دخیل بوده و از آنجایی که دو مورد از پایانه های ذکر شده در حوزه شهرداری بافت تاریخی قرار داشت، بحث جانمایی و احداث ایستگاه های پایانه ها... ادامه »
13
قدردانی از همکاری متقابل مدیریت بافت تاریخی و نیروی انتظامی
چکیده: نگین شاه کرمی، مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک، ضمن اشاره به همکاری بی دریغ و جدیت نیروی انتظامی در خصوص مهار آتش سوزی که چندی پیش در سرای کاشانی رخ داد، اظهار داشت: شهرداری بافت تاریخی به همین منظور طی مراسمی مراتب قدردانی خود را از حسن همکاری فرماندهی نیروی انتظامی با اهداء هدایایی به عمل آورد. ادامه »
07
گزارشی از اقدامات مجموعه بافت تاریخی در بهمن ماه 1392
چکیده: نگین شاه کرمی مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک با بیان اینکه منطقه بافت تاریخی با همتی مضاعف در امر خدمت رسانی به شهر و شهروندان اراکی قدم بر می دارد گفت: واحدهای نوسازی، درآمد، حفاری و دایره فنی از جمله واحدهای این منطقه می باشد که هر یک با انجام اقدامات موثر، در بحث خدمت رسانی تلاش می نمایند. ادامه »
20
نمایشگاه عکس اراک قدیم و راهپیمایی مردم اراک در سال 57
چکیده: صبح امروز 20 بهمن ماه سال جاری نمایشگاه عکس اراک قدیم و راهپیمایی مردم اراک در بهمن ماه سال 57، با حضور شهردار اراک، معاونت فرهنگی و اجتماعی، مدیر منطقه بافت تاریخی و منطقه یک، مدیران عامل سازمان های تابعه شهرداری، مدیر اداره حراست، مدیر اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اراک و همچنین جمعی از شهروندان اراکی در سرای کاشانی بازار شهر اراک اف... ادامه »
08
برنامه ها و اقدامات شهرداری بافت تاریخی در فصل سرما
چکیده: نگین شاه کرمی، مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک، در خصوص برنامه ها و اقدامات صورت گرفته در فصل سرما اظهار داشت: با توجه به بارش برف و باران و احتمال گرفتگی معابر، اکیپ های عملیاتی واحد امانی شهرداری بافت تاریخی طبق برنامه از پیش تعیین شده و همچون سنوات گذشته از اول دی ماه آمادگی لازم را جهت خدمت رسانی به شهروندان مقیم در محدوده بافت تاریخی اعلام... ادامه »
01
گزارش اقدامات و عملکرد 15 روزه منطقه بافت تاریخی
چکیده: نگین شاه کرمی مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک در خصوص فعالیت ها و اقدامات این منطقه در 15روز گذشته، اظهار داشت: واحد امانی شهرداری بافت تاریخی جهت رفاه حال شهروندان اراکی، اقدامات موثر و قابل توجه ای را در سطح منطقه صورت داده است. ادامه »
19
ساماندهی دیواره های ابتدای خیابان محسنی و تابلوهای پاساژ تمدن
چکیده: در طی جلسه ای که 17 آذر ماه سال جاری با حضور شهردار بافت تاریخی و مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اراک و نماینده کسبه پاساژ تمدن برگزار گردید، ساماندهی دیواره های ابتدای خیابان محسنی و تابلوهای پاساژ تمدن در دستور کار قرار گرفت. ادامه »
15
شروع پروژه کف سازی سراهای مجموعه بازار تاریخی شهر اراک
چکیده: حسین منصوری زاده سرپرست منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک اظهار داشت: منطقه مذکور به لحاظ واقع شدن در بافت تاریخی شهر اراک و همچنین در راستای احیا و رونق بخشیدن به سراهای بازار تاریخی، عملیات کف سازی سراهای آقایی و کتابفروش ها را در دستور کاری خود قرار داده است. ادامه »
13
گزارش اقدامات و برنامه‌های اجرایی منطقه بافت تاریخی در نیمه نخست سال جاری
چکیده: روند رو به گسترش و روز افزون مسائل شهری، توسعه و تنوع وظایف شهرداری ها و رشد فزاینده جمعیت شهری بالاخص در شهر های بزرگ و همچنین بهبود شاخصه های کیفیت زندگی شهروندان و صدها معلول و علت دیگر جامعه، شهرداری ها را ناگزیر به بهره گیری از تکنولوژی وفن آوریهای روز دنیا نموده است لذا این امر باعث مرمت و بهسازی و توجه به مناطق بافت تاریخی سطح شهر شده است. ادامه »
28
طرح بهسازی گذرهای بازار
چکیده: حسین منصوری‌زاده سرپرست منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک با بیان مطلب فوق اعلام نمود: واحد امانی و اجرائیات شهرداری بافت تاریخی در جهت مرمت دیوارها و ساختمان‌های فرسوده، کف‌سازی و هم‌شکل نمودن سایبان مغازه‌ها و سر درب خانه‌ها در گذرهای بازار با مشارکت سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اراک در حال انجام است ادامه »
05
برگزاری جلسه ساماندهی کسبه میوه و تره‌ بار
چکیده: طی جلسه ‌ای که با حضور مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک، نایب رئیس مجمع امور صنفی، نمایندگان و کارشناسان مرکز بهداشت اراک، شبکه دامپزشکی و ستاد اجراییات شهرداری به منظور بررسی مشکلات و ساماندهی کسبه میوه و تره بار خیابان امام (ره) حدفاصل بازار تا خیابان قائم‌ مقام در محل شهرداری بافت تاریخی برگزار گردید به مشکلات و مسائل مربوطه پرداخته... ادامه »
01
بازدید مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک و معاون اداره میراث فرهنگی از مجموعه تاریخی بازار
چکیده: طی بازدیدی که مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک و معاون اداره میراث فرهنگی استان مرکزی از بازار تاریخی شهر اراک بعمل آوردند، به بررسی و رسیدگی مشکلات در خصوص وضعیت بازار و کاروانسراهای موجود در آن پرداختند. ادامه »
17
انتصاب آقای حسین منصوری زاده به سمت سرپرست شهرداری بافت تاریخی شهرداری اراک
چکیده: طی حکمی از سوی حسن قربانی سرپرست شهرداری اراک، حسین منصوری‌زاده به سمت سرپرست شهرداری بافت تاریخی شهرداری اراک منصوب شدند. ادامه »
28
اقدامات شهرداری منطقه بافت تاریخی در سال 91
چکیده: افتتاح اولین سیستم مکانیزه شهرسازی شامل ساماندهی و اسکن، مکانیزه اوراق و پرونده های فنی و نوسازی شهرداری اراک ادامه »
24
افتتاح اولین سیستم مکانیزه شهرسازی
چکیده: مدیر بافت تاریخی شهرداری اراک خبرداد: افتتاح اولین سیستم مکانیزه شهرسازی در طی مراسمی که با حضور دکترکاظمی ریاست شورای اسلامی شهر، قربانی شهردار اراک، اله‌دادی معاونت برنامه‌ریزی، اخوان معاونت اداری مالی شهرداری، مدیران مناطق چهارگانه، عسگری مدیر اداره انفورماتیک و شهریار بوالحسنی مدیر اداره روابط عمومی شهرداری اراک در شهرداری بافت تاری... ادامه »
22
بیانیه شهرداری منطقه بافت تاریخی به مناسبت 22 بهمن
چکیده: «انقلاب ما انفجار نور بود» ادامه »
17
مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک از ارایه تخفیفات ویژه عوارض صدور پروانه ساختمان‌های مسکونی خبرداد.
چکیده: مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک از ارایه تخفیفات ویژه عوارض صدور پروانه ساختمان‌های مسکونی خبرداد. علی طهماسبی گفت: شهرداری بافت تاریخی بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر اقدام به ارایه تخفیفات در خصوص صدور پروانه ساختمانی نموده است ادامه »
16
برج شیشه و ارگ تاریخی شهر اراک احیا و بازسازی می‌ شود
چکیده: مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت: برج شیشه و ارگ تاریخی از بناهای مهم و به جا مانده از عصر قاجاریه در شهر اراک می‌ باشند که توجه به بازسازی و احیا این بناها برای حفظ آثار تاریخی شهر اراک مهم و ضروری قلمداد می‌ شود. ادامه »
12
واگذاری تراکم ویژه تجاری و مسکونی در خیابان شهید فردین‌پور
چکیده: علی طهماسبی با اعلام خبر فوق اظهار داشت: شهرداری بافت تاریخی به منظور تسهیل در اجرای تعریض محور شهید فردین‌پور اقدام به اجرای طرحی، در راستای صدور مصوبه کمیسیون ماده پنج شهرداری‌ها نموده است ادامه »
10
پاکسازی حمام قدیمی میدان ارگ
چکیده: مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک اظهار داشت: در پی تشکیل جلسه در سالن جلسات شورای اسلامی مورخ 18/09/1391 و با هدف مرمت و ساماندهی و بازسازی بناهای تاریخی و میراث فرهنگی به بحث و گفت و گو پرداخته شد ادامه »
17
پنجمین دوره ملاقات عمومی شهردار اراک با شهروندان در ساختمان شهرداری منطقه بافت تاریخی
چکیده: علی طهماسبی مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک با اعلام این خبر اظهار داشت: پنجمین دوره ملاقات عمومی شهردار اراک با حضور جمعی از معاونین و مدیران شهرداری همزمان با عید غدیر در محل ساختمان منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک برگزار گردید. ادامه »
26
مدير منطقه بافت تاريخي خبر داد:
چکیده:   علي طهماسبي مدير منطقه بافت تاريخي شهرداري اراك در خصوص اهم مصوبات جلسه رسمي شوراي اسلامي شهر اراك  در رابطه با تصويب طرح‌هاي پيشنهادي شهرداري بافت تاريخي اظهار داشت: ادامه »
25
چکیده: علي طهماسبي مدير عامل منطقه بافت تاريخي شهرداري اراك گفت: با توجه به مصوبه جلسه رسمي شوراي اسلامي شهر اراك طرح پيشنهادي شهرداري بافت تاريخي كه قبلا نيز به تاييد كميسيون محترم نظارت شوراي اسلامي شهر اراك رسيده بود، مورد موافقت اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر اراك قرار گرفت.علي طهماسبي افزود: بر همين اساس مقرر گرديد ادامه »
23
توسط منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک  کسب عنوان نایب قهرمانی بسکتبال با ویلچر کشور
چکیده: در پی برگزاری مسابقات بسکتبال با ویلچر کشور، ابوالفضل عیدی مهرآبادی از شهرداری اراک نایب قهرمان شد. ادامه »
17
گزارش اقدامات و برنامه‌های اجرایی منطقه بافت تاریخی در نیمه نخست سال
چکیده: علی طهماسبی مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری اراک در خصوص فعالیت‌ها و اقدامات این منطقه در شش ماهه ابتدای سال جاری خبر داد ادامه »
14
چکیده: شهروندان محترم می توانند اخبار جدید خود را به ایمیل khabar@arak.ir ایمیل نمایند.
26
بیانیه شهرداری بافت تاریخی
چکیده: روز قدس روز اسلام است (امام خمینی ره) بدینوسیله کلیه مسئولین و مدیران و پرسنل این شهرداری دوشادوش کلیه مسلمانان و آزاد اندیشان جهان علی الخصوص همشهریان اراکیٰ حمایت و همدلی خود را از مبارزات تمام مردم مظلوم فلسطین با صهیونیست غاصب و اشغالگر اعلام می نماید.
21
بافت تاریخی، بخشی از هویت یک ملت
چکیده: بافت تاریخی، بخشی از هویت یک ملت «علي‌اکبر شعباني‌فرد»، استاندار استان مرکزي به همراه «مجتبي رضواني»، سرپرست اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري اين استان از خانه تاريخي حاج‌آقا محسن در مجموعه بافت تاريخي اراک، موزه مفاخر استان و مجموعه بازار تاريخي اراک بازديد کردند. به گزارش ميراث آريا(chtn)... ادامه »
Copyright (c) 2020 بافت تاریخی    Terms Of Use    Privacy Statement