ورود |   دوشنبه 27 دي 1400
::.. صفحه اصلی > درباره معاونت خدمات شهری ::..
  جستجو
درباره معاونت خدمات شهری

معاونت خدمات شهری

معاونت خدمات شهری به عنوان ستاد هماهنگی و نظارت بر وظایف سازمانهای شهرداری اراک وظیفه سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، هماهنگی، هدایت و نظارت بر عملکرد سازمانهای زیرمجموعه در توسعه و احداث پروژه‌ها، نگهداری و بهره‌برداری از آنها و ارائه خدمات به مردم را بر عهده دارد که در این ارتباط، تلاش نموده است با افزایش اعتبارات، جلب مشارکت عمومی، تقویت سازمانها و بهره‌گیری از همکاری مراکز علمی و پژوهشی در جهت بهبود محیط‌زیست شهری و ارتقای کیفی و کمی خدمات شهری که امروزه به عنوان یکی از ضرورت‌های زندگی شهری و پارامترهای اصلی سنجش رفاه عمومی شناخته می‌شود، اقدامات موثری انجام دهد.

معاونت خدمات شهری دارای 4 سازمان در زیرمجموعه خود می‌باشد. نظارت بر خدمات شهری، نیازسنجی، تدوین برنامه راهبردی، تعریف طرح‌ها و پروژه‌ها، تنظیم بودجه، برنامه‌ریزی و نظارت پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی خدمات شهری و ارائه خدمات، از جمله هماهنگی تملک، احداث و توسعه پارک‌ها و فضای سبز، احیاء و ساماندهی جویها و انهار، نظارت بر نظافت و جمع‌آوری پسماندها و تفکیک مواد بازیافتی، کنترل حیوانات ولگرد و موذی در سطح شهر و اقدامات و فعالیت‌های زیست‌محیطی و ایجاد هماهنگی بین ستاد و مناطق در امور فوق را برعهده دارد. حفظ هویت و سیمای شهر اراک و زیباسازی منظر شهری، طراحی المان‌ها و مبلمان شهری، کنترل و ارتقای گرافیک شهری، اجرای تندیس‌ها و نمادها و دیگر مواردی که با زیباسازی در شهر مرتبط باشد.

نظارت بر رفع تخلفات شهری نیز یکی دیگر از برنامه‌های معاونت خدمات شهری می‌باشد. مباحث جلوگیری از ساخت و سازهای خلاف، کنترل ساختمان، سدمعبر، جمع‌آوری متکدیان و کودکان خیابانی و تحویل به محل‌های مرتبط، ساماندهی مشاغل مزاحم از فعالیت‌های اصلی این مدیریت می‌باشد. فعالیت‌هایی از قبیل بهداشت و ایمنی محیط کار، ستاد مدیریت بحران، پدافند غیرعامل،کشتارگاه صنعتی دام، تشکیل و راهبری ستادهای مختلف شهرداری از قبیل ستاد استقبال از بهار، اربعین، ستاد زمستانه و ... از دیگر فعالیت‌های این معاونت می‌باشد.


کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2022 حوزه معاونت خدمات شهری می باشد    شرایط استفاده    قوانین