ورود |   دوشنبه 27 خرداد 1398
::.. صفحه اصلی > واحد ایمنی، بهداشت و محیط زیست(HSE) ::..
  جستجو
واحد ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست (HSE)

واحد ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست (HSE)

واحد HSE شهرداری اراک در معاونت خدمات شهری اراک از 3 زیر مجموعه تشکیل شده است.

بهداشت (health): نظارت بر بهداشت شغلی کارگران مجموعه‌های تابعه شهرداری: شامل فعالیت‌های انجام معاینات دوره‌ای سالیانه پرسنل، اندازه‌گیری عوامل زیان‌آور محیط کار حوزه‌های تابعه شهرداری اراک، ارزیابی ریسک بهداشتی

ایمنی (safety): نظارت بر ایمنی سازمان‌ها و مناطق تابعه شهرداری

نظارت بر ایمنی شهروندی: شامل ایمنی پارک‌ها و فضای سبز، خدمات ایمنی و آتش‌نشانی، ایمنی حمل و نقل و ترافیک، نظارت بر ایمنی پیمانکاران، ارزیابی ریسک و شناسایی مخاطرات شغلی و شهروندی

محیط‌زیست (Environment): انجام طرح‌های خود اظهاری زیست محیطی کارخانه آسفالت شهرداری و نظارت بر دفع پسماندها

همچنین واحد HSE شهرداری اراک به عنوان دبیرخانه شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار شهرداری اراک که بالاترین مرجع ایمنی و بهداشت و محیط زیست در شهرداری اراک می‌باشد؛ فعالیت می‌کند که از وظایف این شورا که حداقل ماهیانه یک جلسه به استناد ماده 93 قانون کار تشکیل می‌دهد؛ حل و مطرح نمودن مشکلات HSE مجموعه شهرداری اراک می‌باشد.

اخبار واحد واحد HSEایمنی، بهداشت و محیط زیست
12
تکلو مسوول HSE شهرداری اراک، عضو هیات مدیره انجمن صنفی مسوولین ایمنی و بهداشت کار استان مرکزی شد
چکیده: به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری؛ در مجمع عمومی و فوق‌العاده انجمن صنفی مسوولین ایمنی و بهداشت کار استان مرکزی که با حضور مسوولین و مدیران HSE و ایمنی و بهداشت صنایع و سازمان‌ها و ادارات و نماینده کانون سراسری انجمن‌های صنفی ایمنی و بهداشت کار کشور و نماینده اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان برگزار گردید و ... ادامه »
12
دومین جلسه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار سال 97 شهرداری اراک برگزار گردید
چکیده: دومین جلسه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار سال 97 شهرداری اراک با حضور بیاتیان سرپرست معاونت خدمات شهری، خسروی معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری، پاکزاد مدیر امورمالی، آقازیارتی رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، تکلو مسوولhse  شهرداری اراک برگزار گردید و موادری به شرح ذیل تصویب گردید. برنامه شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار در سال 97... ادامه »
10
حضور مهندس تاجران شهردار کلانشهر اراک در همایش روز جهانی ایمنی و بهداشت
چکیده: صبح امروز مهندس تاجران شهردار کلانشهر اراک به همراه طوفان محمدی رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر و بیاتیان سرپرست معاونت خدمات شهری در همایش روز جهانی ایمنی و بهداشت که در فرهنگسرای شهرداری اراک و با مشارکت دانشگاه علوم‌پزشکی اراک و انجمن صنفی مسوولین حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار استان مرکزی و با حضور مسوولین استانی، دانشجویان رشته بهداشت مح... ادامه »
04
برگزاری اولین جلسه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار شهرداری اراک در سال 97
چکیده: اولین جلسه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار شهرداری اراک در سال 97 با حضور طوفان محمدی رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر، بیاتیان سرپرست معاونت خدمات شهری، حسین پاکزاد سرپرست معاونت مالی و اقتصادی، محمدرضا خسروی معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری، عشق‌الهی سرپرست اداره حقوقی و امور قراردادها، نصرالهی سرپرست شهرداری منطقه سه، آقازیارتی رییس سازما... ادامه »
04
مهندس تاجران شهردار کلانشهر اراک خبر داد: همایش روز جهانی ایمنی و بهداشت 10 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می‌گردد
چکیده: مهندس تاجران شهردار کلانشهر اراک با اعلام این خبر بیان داشت: به مناسبت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای؛ همایش بزرگداشت این روز به همت شهرداری اراک و با مشارکت دانشگاه علوم‌پزشکی اراک و انجمن صنفی مسوولین حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار استان مرکزی برگزار می‌شود. وی در ادامه افزود: شعار امسال روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای؛ بهب... ادامه »
01
پرسنل شهرداری طی یک ماه آینده معاینه سلامت جسمی می‌شوند
چکیده: جلسه هماهنگی حوزه ایمنی وسلامت کارمندان با حضور رابطینHSE  مناطق و سازمان‌های شهرداری اراک برگزار شد. ابوالفضل تکلو مسوول واحد ایمنی بهداشت ومحیط‌زیست شهرداری اراک، هدف از تشکیل این جلسه را هماهنگی رابطین در بهتر انجام شدن برنامه‌های سلامت پرسنل شهرداری عنوان کرد وگفت: طی یک سال اخیر شهرداری اراک نقش بسزایی درکمیته‌های مدی... ادامه »
15
با مصوبه شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار/ اتاق فکر زیست محیطی در مجموعه شهرداری راه‌اندازی می‌شود
چکیده: جلسه شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار شهرداری اراک که با حضور معاون مالی و اقتصادی، معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی، مدیر امور اداری، مدیر رفاه و تعاون، مدیر اداره حقوقی و امور قراردادها، مسوول hse شهرداری و نماینده کارگران برگزار گردید. در این جلسه به بررسی مسائل ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست ... ادامه »
15
تشکیل جلسه شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار با محوریت حفظ سلامت پرسنل و ایمنی شهروندی
چکیده: جلسه شورای عالی حفاظت فنی با حضور عالیخانی معاون اداری و مالی، خسروی معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری، خراجی مدیر امور اداری، آقازیارتی رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، نوروزی نماینده اداره کار و تکلو مسوول hse شهرداری برگزار گردید. در این جلسه مقرر گردید با توجه به چارت جدید سازمانی مجموعه شهرداری و ماده 54 قانون شهرداری‌ها در... ادامه »
18
بازدید گشت  HSEشهرداری از پروژه‌های عمرانی و ساختمانی
چکیده: در راستای بررسی وضعیت ایمنی پروژه‌های عمرانی و ساختمانی سطح شهر گشت HSE شهرداری ضمن بازدید از وضعیت پروژه‌های در حال احداث و ساخت،کلیه موارد ایمنی و بهداشت فردی پروژه‌ها بررسی و مورد ارزیابی فنی قرار گرفت. در این بازدید ضمن ارائه تذکرات شفاهی به عوامل موثر در کارگاه و پروژه‌ها نسبت به اهتمام در ارتقا کیفیت ساخت و ساز و رعایت هم... ادامه »
09
انجام معاینات دوره‌ای سال 96 پرسنل اداری مجموعه تاکسیرانی شهرداری اراک
چکیده: انجام معاینات دوره‌ای سال 96 پرسنل اداری مجموعه تاکسیرانی شهرداری اراک پس از ترسیم دستور العمل‌ها و همچنین خط‌مشی واحد hse در شهرداری اراک و به تبع آن در سازمان‌های تابعه که مهم‌ترین هدف آن صیانت و ارتقاء سلامت همکاران به عنوان مهم‌ترین دارایی‌های سازمان می‌باشد و پیرو مصوباتی که در جلسات متعدد واحد hse اتخا... ادامه »
25
برگزاری جلسه کارگروه تخصصی  HSEدر منطقه پنج
چکیده: جلسه کارگروه تخصصی HSE شهرداری اراک با حضور شهردار منطقه پنج، مسوول حفاظت بهداشت و ایمنی شهرداری اراک و مسوولین HSE منطقه پنج تشکیل گردید. ادامه »
20
برگزاری چهارمین جلسه کمیته HSE در منطقه دو
چکیده: چهارمین جلسه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار طبق برنامه از پیش مشخص شده، در دفتر مدیریت منطقه دو و با حضور اعضای این کمیته برگزار گردید. ادامه »
12
انجام معاینات دوره‌ای پرسنل شهرداری اراک و مناطق شش‌گانه
چکیده: پس از ترسیم خط مشی hse شهرداری توسط مهندس عباسی شهردار اراک که مهم‌ترین بند آن صیانت از سلامت جسمی و روانی همکاران به عنوان مهم‌ترین دارایی‌های سازمان می‌باشد و پیرو برنامه‌های عملیاتی و اجرایی واحدhse  و حمایت‌های اعضای شورای عالی حفاظت فنی و مصوبات این شورا و پیگیری‌های مجتبی خراجی نماینده شهردار در شورای ع... ادامه »
28
حفاظت از سلامت همکاران و شهروندان با اجرای مصوبات و موازین HSE در دستور کار شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار شهرداری اراک قرار گرفت
چکیده: جلسه شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار شهرداری اراک با حضور فراهانی سرپرست حوزه معاونت خدمات شهری، خراجی مدیر امور اداری شهرداری و نماینده شهردار در شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار، خسروی معاون فنی و عمرانی شهرداری و مسوول حفاظت فنی و بهداشت کار، تکلو مسوول HSE شهرداری، تاج‌آباد نماینده سرپرستان، نوروزی نماینده کارگران و آقازیارتی مدیرعامل س... ادامه »
16
برگزاری پنجمین جلسه حفاظت فیزیکی – فنی بهداشت کار در سازمان میادین
چکیده: در این جلسه تکلو مسوول واحد ایمنی و بهداشت شهرداری در رابطه قرارداد با پزشک جهت معاینات دوره‌ای پرسنل مواردی را متذکر و نسبت به انجام مصوبات کمیته ایمنی و بهداشت تاکید کرد. ادامه »
11
اقدامات انجام شده سازمان آرامستان در بدو تشکیل کمیته حفاظت فنی و بهداشت
چکیده: ابوالفضل تکلو مسوول H.S.E  شهرداری اراک گفت: در پی تشکیل کمیته حفاظت فنی و بهداشت سازمان آرامستان‌های شهرداری کلانشهر اراک و برگزاری یکسری از جلسات در خصوص کمیته مطروحه با حضور اعضا جلسه، معاینات دوره‌ای پرسنل براساس ماده 92 قانون کار انجام شد و در همین راستا به علت حساسیت بالای شغلی و قرار گرفتن در معرض برخی از بیماری‌ها، پرسنل... ادامه »
01
جلسه هماهنگی و فعالیت‌های HSE در معاونت‌ها و مناطق شش‌گانه شهرداری برگزار شد
چکیده: جلسه هماهنگی و بررسی فعالیت‌ها، ساختار و تبادل نظر بین معاونین شهردار که مستقیما در رابطه با HSE دخیل هستند؛ با حضور مدیران مناطق شش گانه شهرداری و همچنین نماینده شهردار در شورای عالی حفاظت فنی و مسوول واحد HSE درشهرداری اراک برگزار گردید. ادامه »
26
برگزاری دومین جلسه توجیهی و آموزشی رابطین hse شهرداری اراک
چکیده: دومین جلسه توجیهی آموزشی رابطین hse شهرداری اراک با حضور مسوولین hse مناطق و سازمان های تابعه شهرداری برگزار گردید. ادامه »
16
برگزاری جلسه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در سازمان خدمات موتوری
چکیده: جلسه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار با حضور بیژن قاضی نظامی مدیرعامل سازمان، صادقی معاون اجرایی سازمان، لک سرپرست امور اداری، براتی نماینده کارگران، نجفی مسوول تعمیرگاه، زینعلی مدیرامور مالی سازمان، تکلو مسوول بهداشت و حرفه‌ای شهرداری اراک، میرداودی مسوول ایمنی و حفاظت فنی سازمان و موسوی دبیرکمیته تشکیل گردید. ادامه »
11
برگزاری چهارمین جلسه شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار شهرداری اراک
چکیده: این جلسه با حضور نماینده شهردار در کمیته حفاظت فنی، معاون خدمات شهری، معاون فنی و عمرانی، مدیر حقوقی، نماینده کارگران و مسوول HSE و مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک برگزار گردید. ادامه »
25
برگزاری دومین جلسه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار HSE سازمان تاكسيراني
چکیده: رضا علینقی‌پور مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری اراک در ابتدای جلسه، ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و خیرمقدم به اعضاء و مسوولین کمیته فنی و بهداشت کار گفت: مواردی که در این کمیته مطرح و مورد بررسی قرار می‌گیرد و در نهایت مصوب می‌شود در پیشبرد اهداف سازمان و مجموعه تحت پوشش آن، مثبت می‌باشد. ادامه »
25
برگزاری جلسه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در سازمان آتش‌نشانی
چکیده: سومین جلسه کیمته حفاظت فنی و بهداشت کار (HSE) در دفتر مدیرعامل سازمان برگزار شد. ادامه »
04
برگزاری جلسه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در شهرداری منطقه 3
چکیده: با عنایت به اینکه رعایت نکات ایمنی وحفظ مسایل بهداشتی یکی ازعوامل موثر در بالابردن کیفیت کار و بازدهی بیشتر در کارگاه‌ها می‌باشد، لذا این مهم می‌بایست به طور مستمر مدنظر کارفرمایان و کارگزاران قرار گیرد به همین منظور جلسه‌ای درخصوص رعایت نکات ایمنی و حفاظت فنی و بهداشت کار در شهرداری منطقه 3 با حضور معاون اجرائی منطقه، مسوول امو... ادامه »
04
برگزاری سومین جلسه شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار شهرداری اراک
چکیده: سومین جلسه شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار شهرداری اراک با حضور مجتبی خراجی مدیر امور اداری، حسنی معاون خدمات شهری، خسروی معاون فنی و عمرانی، میرسمیعی مدیر اداره حقوقی، تاج‌آباد مدیر اداره تعاون و نوروزی نماینده کارگران شهرداری تشکیل گردید. ادامه »
29
تشکیل کمیته ایمنی، بهداشت و محیط زیست در محیط کار (HSE) سازمان زیباسازی
چکیده: اولین جلسه کمیته ایمنی، بهداشت و محیط زیست در محیط کار (HSE) سازمان زیباسازی با حضور مدیر عامل، معاونین و کارشناسان واحد اداری و فنی این سازمان تشکیل گردید. ادامه »
28
برگزاری اولین جلسه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار سازمان تاكسيراني شهرداري اراك
چکیده: تشکیل واحد HSE در شهرداری اراک و به تبع آن تشکیل کمیته مزبور در سازمان‌های تابعه یکی از اقدامات مهم در شهرداری اراک می‌باشد که هدف اصلی آن تأمین و حفظ سلامت و بهداشت کارکنان می‌باشد. ادامه »
27
برگزاری اولین جلسه کمیته HSE  منطقه 5
چکیده: اولین جلسه خارج از سازمان کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار به دعوت مدیر منطقه و با حضور مسوول بهداشت حرفه ای و HSE  ، اعضای HSE شهرداری منطقه پنج به همراه نماینده تام الاختیار شهردار در این کمیته برگزار گردید. ادامه »
17
برگزاری اولین جلسه کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار HSE در سازمان میادین میوه و تره‌بار
چکیده: اولین جلسه کمیته حفاظت فنی و بهداشت محیط کاردر دفتر مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار برگزار گردید. ادامه »
23
برگزاری اولین جلسه توجیهی و آموزشی رابطینHSE  شهرداری اراک
چکیده: اولین جلسه توجیهی ، آموزشی رابطین HSE سازمان ها و مناطق شهرداری اراک با حضور مجتبی خراجی مدیر امور اداری و تکلو مسوول HSE شهرداری برگزار گردید. ادامه »
29
اولین جلسه شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار شهرداری اراک تشکیل شد
چکیده: اولین جلسه شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار شهرداری با حضور مجتبی خراجی مدری امور اداری شهرداری و نماینده شهردار در کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار، احمد کربلایی حسنی معاون خدمات شهری شهرداری و مسوول فنی کمیته حفاظت فنی، محمدرضا خسروی معاون فنی و عمرانی و مسوول حفاظت فنی و ایمنی کمیته و نماینده کارگران شهرداری و ابوالفضل تکلو مسوولHSE  شهرداری ا... ادامه »
29
تشکیل واحد ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست (HSE) در شهرداری اراک
چکیده: مجتبی خراجی مدیر امور اداری شهرداری اراک با اعلام این خبر اظهار داشت: جهت صیانت از سلامت نیروی انسانی، کاهش حوادث شغلی، پیگشری از بیماری‌های شغلی و حفاظت از محیط‌زیست جهت توسعه پایدار به همت مهندس عباسی شهردار اراک، واحد ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست در شهرداری اراک راه‌اندازی شد. ادامه »
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2019 حوزه معاونت خدمات شهری می باشد    شرایط استفاده    قوانین