ورود |   دوشنبه 15 آذر 1400
::.. اخبارومقالات ::..
  جستجو
اخبارومقالات
29

پوشش دیوارهای آلوده در منطقه یک شهر اراک

پوشش دیوارهای آلوده در منطقه یک شهر اراک
به گزارش اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری اراک، علی اکبر مظفری شهردار منطقه یک اراک با اشاره به اهمیت و تاثیر آلودگی های بصری بر سیمای شهری و رفتارهای جمعی گفت :محیط و دنیای معاصر فضایی آکنده از پیام ها و ارتباطات تصویری که روح و روان انسان را تحت تاثیر قرار داده و به طور مستمر با گذشت زمان رفتارهای انسان را شکل می دهد.
وی خاطر نشان ساخت: محیطـی که شهرهای امروزی ایران پیش روی شهروندان خود قرار می دهند، از تاثیر تضاد وهمسویی بسیاری از عوامل و مولفه ها به وجود آمده، که غالبا کیفیـت محیط و زیبـاسـازی شهری در این راستا فدای مقاصد اقتصادی، سیاسی و فرهنگی گردیده، این کنش های بدون برنامه ، موجب گردیده که شهروندان امروزی با تصاویری نامناسب به لحاظ بصـری روبرو شوند. به همین خاطر معضلی چون آلودگی بصری، آسایش و کیفیت محیط شهـری آنها را دستـخوش نامالیمات قرار داده و سبـب بروز ناهنجاری های روانی و الگوهای رفتاری نامناسب گردیده است.
شهردار منطقه یک اراک گفت: خوشبختانه شهرداری اراک باتوجه به اهمیت این موضوع ، گام های بلندی را در این راستا برداشته که از مهمترین آنها شناسایی نقاطی است که دارای دیوار آلوده بوده و به لحاظ بصری چهره ی نازیبایی را در شهر به نمایش گذاشته، لذا این امر توسط عوامل اجرایی سازمان سیما و منظر و با توجه به اولویت هایی که در دستور کار قرار گرفته که پس از بررسی، با پوشش مناسب آلودگی های موجود را در پنج نقطه از منطقه یک (پارک بانوان، پارک فردوس، خیابان امام حسین، خیابان قیام و خیابان حافظیه)رفع نقص کرده و کار خود را به پایان رساندند .
وی همچنین خاطرنشان ساخت : عملیات جدول گذاری در کمربند شمالی، جهت هدایت آب های سطحی با هدف جلوگیری از تجمع آب های حاصل از بارش باران توسط عوامل اجرایی منطقه یک شهرداری اراک پایان یافت.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (25)
کد خبر: 11848
  • پوشش دیوارهای آلوده در منطقه یک شهر اراک
  • پوشش دیوارهای آلوده در منطقه یک شهر اراک

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2020 منطقه یک می باشد    شرایط استفاده    قوانین