ورود |   پنجشنبه 26 فروردين 1400
::.. اخبارومقالات ::..
  جستجو
اخبارومقالات
16
اقدامات فضای سبز منطقه پنج شهرداری اراک

کاشت 4000 ترون در خیابان استاد سحاب منطقه

کاشت 4000 ترون در خیابان استاد سحاب منطقه
به گزارش اداره ارتباطات و اموربین الملل شهردار ی اراک،ابوالفضل شالی بگ سرپرست شهردار اراک و مدیر منطقه پنج، در خصوص عملیات اجرایی فضای سبز منطقه پنج شهرداری اراک گفت: اجرای باغچه با مصالح سنگ و سیمان و شن رنگی در سطح منطقه بلوار جهرم و حاشیه میدان ساعت. خاکریزی و کاشت 4000 ترون ریشه کن خیابان استاد سحاب در خانه سازی قنات از اقدامات این منطقه است.
وی از دیگر اقدامات صورت گرفته فضای سبز منطقه را خاکریزی حاشیه خیابان جدید احداث روبروی دادگستری در خصوص آماده سازی کاشت درختان و کاشت 13 اصله یاس هلندی در لچکی دروازه تهران بیان نمود.
مدیر منطقه پنج شهرداری در خصوص افزایش سطح فضای سبز و کاهش آلودگی هوا به کاشت درخت های مقاوم به شرایط آب و هوایی شهر اراک در سطح منطقه اشاره کرد و در این زمینه افزود: کاشت و واکاری 25 اصله درخت در حاشیه بلوار قریشی شهرک حمید و 35 اصله درخت توت در حاشیه بلوار امام علی (ع) هم چنین کاشت 440 اصله درخت توت ریشه کن در بلوار مهارت، کاشت 250 اصله درخت زبان گنجشک در حاشیه بلوار مهارت از نمونه های این اقدام مهم در زمینه کاهش آلودگی هوا بوده است.
شالی بگ مدیر منطقه پنج اعلام کرد: واکاری درختان زبان گنجشک حاشیه بلوار پژوهش و بلوار شهید باهنر پارک گلبرگ و کاشت 250 درخت توت انتهای شهرک هجرت فاز سه هم چنین ساخت باغچه سنگی در پارک گلبرگ شهرک آزادگان و واکاری چمن در بلوار جهرم به مساحت 300 متر و خاکریزی 20 مترمکعب از دیگر اقدامات بخش فضای سبز منطقه پنج می باشد.
وی بهسازی و بازسازی بوستان های سطح منطقه پنج را از دیگر وظایف شهرداری این منطقه برشمرد و افزود: سنگ فرش قسمتی از بوستان مطالعه به مساحت 200 متر مربع و ساخت باغچه به مساحت 90متر مربع هم چنین ایجاد 2000 متر باغچه در بلوار مهارت و کاشت گیاهان مقاوم به کم آبی همانند جونی پروس، زرشک و پیروکانتا به میزان 450 مترمربع در پارک گلبرگ جهت کاهش سطح چمن و آبیاری کمتر در فصول گرم سال از دیگر اقدامات این منطقه است.
مدیر منطقه پنج در خاتمه خاطر نشان ساخت: نصب 5 وسیله ورزشی و کف فرش معابر بوستان شورا شهرک صنایع به مساحت 200 متر مربع و کاشت گل بنفشه به متراژ 75 مترمربع در میدان سرداران، نظافت و لایروبی استخر پارک شهر جهت آبگیری مجدد از دیگر اقدامات واحد اجرای فضای سبز منطقه پنج شهرداری اراک بوده است.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (68)
کد خبر: 12017
  • کاشت 4000 ترون در خیابان استاد سحاب منطقه

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2021 منطقه پنج می باشد    شرایط استفاده    قوانین