ورود |   پنجشنبه 26 فروردين 1400
::.. اخبارومقالات ::..
  جستجو
اخبارومقالات
16
بحران ایمنی معابر شهری یکی از مهمترین چالش های شهرهای بزرگ در حفظ ایمنی تردد عابرین، معلولین و جانبازان است. بحث ارتقاء ایمنی معابر و ارائه راهکارهایی جهت کاهش هر چه بیشتر حوادث و سوانح ترافیکی از مسائل مهمی است که همواره مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است

آغاز ساماندهی و مناسب سازی مسیرهای عبور عابرین در سطح پیاده رو های منطقه 5

آغاز ساماندهی و مناسب سازی مسیرهای عبور عابرین در سطح پیاده رو های منطقه 5
مدیر منطقه پنج شهرداری :
آغاز ساماندهی و مناسب سازی مسیرهای عبور عابرین در سطح پیاده رو های منطقه 5
بحران ایمنی معابر شهری یکی از مهمترین چالش های شهرهای بزرگ در حفظ ایمنی تردد عابرین، معلولین و جانبازان است. بحث ارتقاء ایمنی معابر و ارائه راهکارهایی جهت کاهش هر چه بیشتر حوادث و سوانح ترافیکی از مسائل مهمی است که همواره مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است.
به همین منظور شهرداری ها موظفند ترویج فرهنگ ترافیک برای بهبود رفتارهای ترافیکی عابرین پیاده و رانندگان وسایل نقلیه را در دستور کار خود قرار دهند.
در این خصوص حامد آزاد از آغاز ساماندهی مسیرهای عبور عابرین در سطح پیاده روهای منطقه به وسیله نصب تجهیزات ترافیکی خبر داد و عنوان کرد: ساماندهی و ارتقاء نظم و افزایش ایمنی در تردد عابرین پیاده از مواردی است که باعث سرعت بخشیدن به ترافیک عابرین و وسایل نقلیه می شود و می تواند کاهش حوادث ترافیکی را تا حد زیادی ممکن سازد.
مدیر منطقه 5 با اشاره به این نکته که اولویت در شهر مختص عابرین پیاده می باشد و ترجیح پیاده به سواره در شهرسازی امروز دنیا به عنوان یک اصل مطرح می باشد، در ادامه بیان داشت: به منظور ممانعت از تردد و تجاوز موتور سیکلت ها و دوچرخه ها به حریم پیاده رو ها و ایمن سازی و مناسب سازی تردد عابرین، تجهیزات ترافیکی ای در پیاده رو های مختلفی در سطح منطقه نصب شده که از آن جمله، پیاده روهای جنب اداره آگاهی واقع در کمربندی شمالی و خیابان مرحوم آیت اله آقا نورالدین عراقی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی افزود: اجرای تجهیزات مذکور به گونه ای است که اجازه ورود موتورسیکلت ها و دوچرخه ها به حریم پیاده رو ها را گرفته و از طرفی برای عبور معلولین و جانبازانی که از ویلچر استفاده می کنند مناسب می باشد.
تعداد امتیازات: (25) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (204)
کد خبر: 5861
  • آغاز ساماندهی و مناسب سازی مسیرهای عبور عابرین در سطح پیاده رو های منطقه 5

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2021 منطقه پنج می باشد    شرایط استفاده    قوانین