ورود |   پنجشنبه 26 فروردين 1400
::.. اخبارومقالات ::..
  جستجو
اخبارومقالات
30

ﺍﺟﺮﺍﯼ ﻃﺮﺡ ﺟﻬﺎﺩﯼ ﺷﻬﺮﺩﺍﺭﯼ منطقه پنج اراک

ﺍﺟﺮﺍﯼ ﻃﺮﺡ ﺟﻬﺎﺩﯼ ﺷﻬﺮﺩﺍﺭﯼ منطقه پنج اراک

شالی بگ ﺷﻬﺮﺩﺍﺭ منطقه پنج گفت: به دنبال سیاست های شهرداری در اجرای عملیات جهادی در مورخ 23 و 24 آذر ماه سال جاری با بسیج و تجهیز کلیه عوامل اجرایی و خدماتی شامل حوزه های خدمات شهری، عمران، ترافیک، فضای سبز، پسماند و اجرائیات، اقدام به پاکسازی، ترمیم و بهسازی معابر و خیابان های منطقه نمودند.

وی افزود: در این طرح واحدهای خدمات شهری، فضای سبز و عمران منطقه نسبت به پاکسازی و بهسازی سطح منطقه اقدام نمودند و جدولگذاری، آسفالت، هرس درختان، جمع آوری نخاله، پاکسازی و رفت و روب پیاده روها و خیابان های منطقه توسط نیروهای شهرداری انجام پذیرفت.

شالی بگ خاطر نشان ساخت: در حوزه عمرانی با تجهیز 4 اکیپ آسفالت، روکش و لکه گیری بلوار شهید قریشی، میدان آزادی، استقلال و کوچه های فرعی، کوچه های سعدی، خانه سازی قنات، کوچه های احسان، خیابان اربعین، خیابان فردوسی، لکه گیری محدوده خیابان آیت اله غفاری، خیابان فدائیان اسلام و خیابان محسنی و همچنین تسطیح و آماده سازی سه قطعه زمین در سطح منطقه جهت ساماندهی میوه فروشها و بازار محله ای صورت پذیرفت.

وی تصریح کرد: با نظر به ضرورت جمع آوری وانت های میوه فروشی و چرخ های طوافی در سطح منطقه، با رعایت اینکه این جمع آوری تاثیر منفی بر امرار معاش ایشان نگذارد، چندین قطعه زمین به منظور ساماندهی و ایجاد بازارهای محلی تسطیح وآماده سازی شد. در ادامه جداولی که در هفته های اخیر به منظور ایجاد میادین و اصلاح هندسی ایجاد شده بود توسط اکیپ های سیما و منظر و فضای سبز شهری رنگ آمیزی شد. همچنین نواقص و اصلاحات تابلوهای ترافیکی، خط کشی معابر (خطوط عابر پیاده، سرعت کاه ها و ...) توسط عوامل حوزه عمرانی و ترافیکی انجام شد.

شهردار منطقه پنج اراک در ادامه گزارش خود بیان داشت: با توجه به اینکه سد معبر و تابلوهای تبلیغاتی قدیمی و بنرهای اماکن تجاری بدون هماهنگی شهرداری و با ظاهری نامناسب نصب شده بودند، طی دو مرحله عملیات شبانه توسط عوامل اجرائیات و امانی منطقه جمع آوری گردید. همچنین طی فعالیت این دو روز خیابان های ادبجو،سیدالشهدا، شیخ فضل اله نوری، دکتر حسابی، جوادالائمه و کوی های شمالی منطقه نیز از سدمعبر و بنرهای تبلیغاتی پاکسازی گردید.

وی افزود: در حوزه زیباسازی رنگ آمیزی میادین و بلوارها، سرعت کاه ها، ایستگاه های اتوبوس و تابلوهای ترافیکی سطح منطقه انجام شد و میادینی که جهت ساماندهی ترافیک و کاهش خطر تصادفات (حدود 10 میدان) با گل های مناسب با فصل کاشت و پیرایش شد.

شالی بگ اظهار داشت: در بحث پسماند شستشوی مخازن سطح منطقه و امحاء پوسترها و بنرهای قدیمی و تابلوهای فرسوده سطح منطقه اعم از خیابان های آیت اله غفاری، سید الشهدا، جوادالائمه، آیت اله سعیدی، پاکسازی تمامی بلوارهای فضای سبز و سطح خیابان، پاکسازی و تنظیف خیابان آیت اله سعیدی و جوادالائمه و همچنین پاکسازی و جمع آوری ضایعات و نخاله های زمین های خالی سطح منطقه انجام شد.

همچنین شالی بگ مدیر منطقه پنج، ضمن ابراز رضایت از طرح در حال اجرا در مناطق شهرداری اراک، از زحمات تمامی پرسنل خدوم شهرداری که در این امر منطقه پنج را یاری کردند تشکر و قدردانی کرد.

جایگزینی فلاور باکس باگاردهای فلزی درمنطقه پنج

ابوالفضل شالی بگ شهردار منطقه پنج، از جانمایی و نصب فلاور باکس در چند نقطه از سطح منطقه پنج خبرداد.

وی گفت: این فلاور باکس ها باهدف زیباسازی سطح منطقه در بلوار شهیدعلیمحمدی، ورودی خیابانهای آیت اله سعیدی، حاجباشی، ذوالفنون و ابتدای خیابان حصار اجراگردید .شایان ذکر است نصب این فلاورباکس ها با همکاری سازمان فضای سبز و در جهت زیباسازی، افزایش سطح فضای سبز منطقه و خدمت به شهروندان شهر اراک صورت پذیرفته است.

اصلاح هندسی و اجرای چندین میدان و جزیره در منطقه پنج

شهردار منطقه پنج از اصلاح هندسی و احداث میدان و جزایری در بلوارهای سطح منطقه خبر داد. شالی بگ اظهار داشت: در راستای بهبود وضعیت ترافیکی و زیباسازی خیابانها و بلوارهای سطح منطقه، میادین فلزی واقع در بلوارهای سطح منطقه جمع آوری و میادین جدیدی جایگزین گردید. همچنین در این راستا میادین دیگری نیز اصلاح هندسی شد.

وی خاطر نشان ساخت: این میادین در بلوارهای شهید صادق منش، شهیدقریشی (2 میدان)، آزادگان، قائم مقام و پژوهش اجرا و در روزهای آتی نسبت به تکمیل اجرای فضای سبز و رنگ آمیزی آنها اقدام خواهد شد.

تعداد امتیازات: (21) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (172)
کد خبر: 9766
  • ﺍﺟﺮﺍﯼ ﻃﺮﺡ ﺟﻬﺎﺩﯼ ﺷﻬﺮﺩﺍﺭﯼ منطقه پنج اراک

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2021 منطقه پنج می باشد    شرایط استفاده    قوانین