ورود |   پنجشنبه 26 فروردين 1400
::.. اخبارومقالات ::..
  جستجو
اخبارومقالات
27
شهردار منطقه پنج شهرداری اراک اعلام کرد

طرح پویا نمودن معابر منطقه در حال پیگیری است

طرح پویا نمودن معابر منطقه در حال پیگیری است

ابوالفضل شالی بگ شهردار منطقه پنج شهرداری اراک طی مصاحبه اختصاصی با هفته‌نامه پیام بلدیه در ارتباط با جلسات تسهیل در امور شهروندان منطقه اظهار داشت: این جلسات به صورت روزانه با حضور مسوولان مربوطه و مالکان منطقه برگزار می‌شود و تمامی مسائل مطروحه پیگیری و به سرانجام می‌رسد.

وی در خصوص طرح پویا و فعال‌سازی محله‌ها و معابر سطح منطقه، عنوان کرد: جلسات با حضور معاون شهرسازی شهرداری و فعالین ساختمان در سطح منطقه با رویکرد رونق معابر به طور مرتب تشکیل می‌شود که طی هم‌اندیشی با مسوولان مربوطه طرح‌های تشویقی پیشنهادی برای مورد مذکور مطرح می شود.

شالی بگ تاکید کرد: این طرح با هدف تمرکززدایی از مرکز شهر، کاهش ترافیک و انتقال آن از رینگ یک و دو به رینگ پنج در نظر گرفته شده است.

وی افزود:کلیه معابر مستعد اجرای طرح شناسایی شده و مراحل جهت تایید مراجع ذیصلاح درحال طی شدن است همچنین طرح منحصر هر معبر مشخص شده که در همین راستا کاربری، تراکم، ساختار و معماری ساختمان‌ها تعریف شده است.

شهردار منطقه پنج شهرداری اراک ادامه داد: جمع‌آوری اصناف مزاحم و ایجاد نظم وترتیب در معابر از دیگر اهداف اجرای طرح است که موجب رفع آلودگی بصری در سطح منطقه می‌شود.

شالی‌بگ ساماندهی میادین و تقاطع‌ها را از دیگر اقدامات عنوان کرد و گفت: اصلاح معبر خروجی خیابان سلمان به دانشگاه در حال اجرا است.

وی در خصوص برخورد با متخلفان ساختمانی در منطقه تصریح کرد: چند تیم برای اجرای ماده سی دفترچه عوارض که شناسایی، تشکیل پرونده واخذ عوارض سالیانه بهره‌برداری موقت از ساختمان‌ها و فضای روباز می‌باشد، در نظر گرفته شده است.

شهردار منطقه پنج شهرداری اراک بهسازی ساختمان شهرداری منطقه را از دیگر اقدامات در دست اجرای نیروهای منطقه بیان کرد.

تعداد امتیازات: (40) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (170)
کد خبر: 9909
  • طرح پویا نمودن معابر منطقه در حال پیگیری است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2021 منطقه پنج می باشد    شرایط استفاده    قوانین