ورود |   سه شنبه 29 مرداد 1398
::.. اخبار و مقالات ::..
  جستجو
اخبار و مقالات
20
عملیات پیاده‌روسازی با هدف بهینه‌سازی معابر شهری، همسطح‌سازی پیاده‌روها و سهولت در تردد شهروندان اراکی با به کارگیری مصالح استاندارد در دستور کار قرار دارد و در این راستا اکثر معابر سطح منطقه با استفاده از آخرین متدها و استانداردهای عمرانی و با هدف مناسب‌سازی معابر برای تردد اقشار مختلف جامعه پیاده‌روسازی شده است.

اجرای عملیات پیاده‌روسازی و جدول‌گذاری با هدف بهینه سازی معابر در سطح منطقه

اجرای عملیات پیاده‌روسازی و جدول‌گذاری با هدف بهینه سازی معابر در سطح منطقه

مدیر منطقه سه شهرداری اراک:

اجرای عملیات پیاده‌روسازی و جدول‌گذاری با هدف بهینه سازی معابر در سطح منطقه

عملیات پیاده‌روسازی با هدف بهینه‌سازی معابر شهری، همسطح‌سازی پیاده‌روها و سهولت در تردد شهروندان اراکی با به کارگیری مصالح استاندارد در دستور کار قرار دارد و در این راستا اکثر معابر سطح منطقه با استفاده از آخرین متدها و استانداردهای عمرانی و با هدف مناسب‌سازی معابر برای تردد اقشار مختلف جامعه پیاده‌روسازی شده است.

وروانی فراهانی مدیرمنطقه سه شهرداری اراک گفت: عملیات پیاده‌روسازی وکف فرش معابر طبق برنامه تنظیم شده و مدنظر قراردادن اولویت‌ها در منطقه سه در دست اجرا می‌باشد.

وی افزود: پس از بازدیدهای به عمل آمده از خیابان شهدای صفری جهت رفع نواقص واصلاح معابر، عملیات کندمان و آماده‌سازی و تسطیح پیاده‌رو در این خیابان، جهت اجرای سنگفرش در برنامه کاری قرارگرفته و مراحل اولیه آن در حال اجرا می‌باشد

وی در ادامه از اجرای عملیات جدول‌گذاری درخیابان رودکی (کوچه بن‌بست شهیدعلیدادی) خبر داد و گفت: اصلاح معابر به خصوص تغییر و جایگزینی جداول فرسوده و قدیمی که از نظر کارایی وکیفیت عملکرد خود را از دست داده‌اند و موجب نشت آب به منازل و زیرآسفالت می‌شوند جزو طرح‌های عملیاتی و اجرایی این منطقه قرار دارد.

مدیر منطقه سه شهرداری خاطر نشان کرد: اجرای پروژه‌های عمرانی به خصوص، تعویض جداول، باهدف رعایت بهداشت محیط و هدایت آب‌های سطحی، انجام می‌شود که در این راستا از شهروندان خواستاریم نهایت همکاری را با شهرداری معمول و از هدایت فاضلاب منازل به جداول خودداری نمایند.

وروانی همچنین با بیان اینکه پروژه پیاده‌روسازی درکوی رودکی در دست اقدام می‌باشد، گفت:عملیات پیاده‌روسازی با هدف بهینه‌سازی معابر شهری، همسطح‌سازی پیاده‌روها و سهولت تردد شهروندان اراکی با به کارگیری مصالح استاندارد در دستور کار قرار دارد و در این راستا اکثر معابر سطح منطقه با استفاده از آخرین متدها و استانداردهای عمرانی و با هدف مناسب‌سازی معابر برای تردد اقشار مختلف جامعه پیاده‌روسازی شده است.

وی افزود:چنانچه طراحی تاسیسات شهری متناسب بامحیط و مقتضیات مکانی همراه با آینده‌نگری و نیازسنجی هر منطقه‌ای صورت پذیرد می‌تواند جوابگوی نیازهای شهروندان باشد.

وروانی فراهانی گفت: با توجه به بررسی‌های به عمل آمده و بازدیدهای مکرر از سطح منطقه و شناسایی نواقص موجود همچون نبود رمپ پیاده‌رو در خیابان اصلی جنب پارک کودک واقع درکوی رودکی با در نظر گرفتن اولویت‌ ها در برنامه کاری قرارگرفت و عملیات پیاده‌روسازی، تحت نظارت کارشناسان واحد عمران و همکاری کادر فنی و تلاش عوامل اجرایی به پایان رسید.

مدیر منطقه سه شهرداری اجرای عملیات جدول‌گذاری در خیابان شهدای صفری را یکی دیگر از اقدامات در دست اجرای منطقه برشمرد و اظهار داشت: شهرداری اراک با توجه به اهمیت و ضرورت توجه به مسائل عمرانی شهر و با هدف ساماندهی معابر و نهرهای سطح شهر و همچنین زیباسازی فضاهای شهری و مناسب‌سازی پیاده‌روها و جداول حاشیه خیابان‌ها اقدام به بهسازی و جدول‌گذاری گسترده در سطح شهر نموده است که این عملیات تا رسیدن به وضع مطلوب همچنان ادامه خواهد داشت.

وروانی فراهانی بیان داشت: با عنایت به اینکه رفع نواقص و ایجاد اصلاحات در تاسیسات و مبلمان شهری از برنامه‌ها و اولویت‌های کاری درمنطقه سه می‌باشد. ضمن بررسی‌های به عمل آمده ازسطح منطقه مشکلاتی از قبیل فرسودگی و تخریب جداول که منجر به آب گرفتگی و تجمع رسوبات و ایجاد آلودگی محیطی می‌گردد در بعضی از معابر از جمله خیابان شهدای صفری مشهود بود که تعویض جدول در برنامه کاری قرارگرفت. لازم به ذکر است، این پروژه با هدف اصلاح جداول معابر و هدایت صحیح آب‌های سطحی و زیباسازی معابر شهری و ایمن‌سازی تردد خودروها از لحاظ سقوط در جداول به دلیل نداشتن جداره نگهدارنده در حال اجرامی باشد.

وی همچنین با اشاره به اجرای عملایت لایروبی رودخانه خیابان طالقانی گفت: با توجه به کوهستانی بودن شهر اراک و جاری شدن آبهای سطحی به داخل رودخانه و تجمع رسوبات در فصول بارندگی و همچنین به دلیل هدایت آب‌های سطحی جداول سطح شهر به داخل رودخانه که باعث ایجاد آلودگی‌های زیست‌محیطی می‌گردد. لذا جهت استفاده بهینه از محیط رودخانه در مقطع خیابان طالقانی، لایروبی کف رودخانه با وسعتی بالغ بر 2400 مترمربع در حال اجرا می‌باشد.

وروانی خاطرنشان نمود: رسیدن به الگوهای مناسب شهری منوط به حفظ و نگهداری وگسترش امکانات و تاسیسات شهری است که با همکاری همه جانبه شهروندان میسر خواهد شد.

مدیر منطقه سه شهرداری اراک در بخش دیگری از گزارش خود از اجرای عملیات جدول‌گذاری درکوی رودکی خبر داد و اظهار داشت: باتوجه به قدمت زمانی و فرسودگی جداول درمعابرسطح منطقه و بعضا عدم امکانات کافی در هدایت آب‌های سطحی طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده و جدول زمان‌بندی به ترتیب اولویت کلیه معابر وکوچه‌ها درسطح منطقه سه تحت پوشش عملیات جدول‌گذاری قرارگرفته است که از آن جمله می‌توان کوچه شهید بیاتانی با طولی بیش از 650 متر و کوچه شهید علیدادی به طول 420 متر و کوچه شهید بخشی با طول 280 متر، لازم به ذکر است، عملیات پخش و توزیع آسفالت کوچه شهید بیاتانی نیز در دست اقدام بودکه در روزهای اخیر به پایان رسید.

وروانی همچنین با بیان اینکه اجرای فاز سوم پروژه سنگفرش درخیابان طالقانی در دستور کار منطقه می‌باشد؛ افزود: با عنایت به اینکه خیابان آیت‌ا.. طالقانی از تردد زیاد و تراکم جمعیتی بالایی برخوردار است، ضرورت بهسازی معابر و تاسیسات شهری بیشتر احساس می‌شد که در همین راستا با هماهنگی معاونت عمرانی مقرر گردید ادامه پروژه ساماندهی و سنگفرش پیاده‌رو در این خیابان با سرعت بیشتری پیگیری شود. شایان ذکراست بستر سنگی وسخت پیاده‌رو در خیابان آیت‌ا...طالقانی که نسبت به خیابان دارای ارتفاعی بالاتر می‌باشد جهت همسطح‌سازی شهرداری را دچار هزینه‌های مضاعف و از لحاظ پیشرفت؛ کار را کندتر نمود.

تعداد امتیازات: (25) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (110)
کد خبر: 7359
  • اجرای عملیات پیاده‌روسازی و جدول‌گذاری با هدف بهینه سازی معابر در سطح منطقه

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2019 شهرداری منطقه 3 اراک می باشد    شرایط استفاده    قوانین