ورود |   شنبه 27 دي 1399
::.. اخبار و مقالات ::..
  جستجو
اخبارومقالات
27
با مشارکت شهروندان  اراک به شهر دوست دار کودک تبدیل خواهد شد
چکیده: در جلسه معاونت شهرسازی شهرداری اراک مطرح شد ادامه »
02
ثبت مکانیزه پرونده‌های کمیسیون‌های ماده صد
چکیده: رییس اداره دبیرخانه کمیسیون‌های ماده صد شهرداری اراک، از تغییرات اتفاق افتاده در روال رسیدگی به پرونده‌های تخلف ساختمانی مورد طرح در کمیسیون ماده صد خبر داد. حامد آزاد با بیان این مطلب که پیش از این، پرونده‌های ماده صدی، هم در حین ورود به کمیسیون‌ها و هم در زمان صدور آرا به صورت سنتی ثبت می‌شدند؛ ادامه داد: با تمهیدات جدید... ادامه »
04
انتصاب معاون معماری و شهرسازی به عنوان نماینده شهردار در پروژه ایران زمین و آفتاب
چکیده: مهندس محمدابراهیم عباسی شهردار اراک، طی ابلاغی نگین شاه‌کرمی معاون معماری و شهرسازی شهرداری را به عنوان مسوول پیگیری پروژه تکمیل مجتمع تجاری اداری ایران زمین و احداث و تکمیل مجتمع پارکینگ طبقاتی – تجاری آفتاب برگزید. ادامه »
09
ستاد اجرایی پروژه 55 متری/آگاهی بخشی به مردم، جذب سرمایه‌گذار و تسهیل در ایجاد روابط با شهروندان
چکیده: کی از پروژه‌های مهمی که سال‌ها مردم و حتی مسوولین درگیر آن می‌باشند، بزرگراه امیرکبیر (55 متری) می‌باشد که از زمان انتصاب مهندس عباسی شهردار اراک، پیگیری‌های لازم در خصوص اجرایی شدن این پروژه در دستور کار شهرداری قرار گرفته، به طوری که در اواخر سال گذشته کمیسیون ماده پنج پروژه تصویب گردید و در سال جاری نیز مصوبه شورای ترافی... ادامه »
08
قانون پیش فروش ساختمان‌ها در اراک اجرایی می‌شود
چکیده: هر قراردادی با هر عنوان که به موجب آن، مالک رسمی زمین (پیش فروشنده) متعهد به احداث یا تکمیل واحد ساختمانی مشخص در آن زمین شود و واحد ساختمانی مذکور با هر نوع کاربری از ابتدا یا در حین احداث و تکمیل یا پس از اتمام عملیات ساختمانی به مالکیت طرف دیگر قرارداد (پیش خریدار) درآید از نظر مقررات این قانون ((قرارداد پیش‌فروش ساختمان)) محسوب می‌شود... ادامه »
05
اجرای طرح پیاده‌راه خیابان پاسداران (حصار) تلاشی در جهت احیا بافت و فرهنگ اراک قدیم
چکیده: با توجه به رویکرد شهرسازی و معماری در مدیریت شهری مبنی بر انسان محوری و توجه به جایگاه شهروندان در استفاده ایمن از هسته مرکزی شهرها، موضوع پیاده‌راه شدن خیابان‌های بافت قدیمی شهر اراک که در حول بازار تاریخی شهر قرار دارند، همچون تبدیل خیابان حصار به پیاده‌راه در دستور کار شهرداری قرار گرفته است. ادامه »
22
 تهیه طرح پیشنهادی ساماندهی مشاغل مزاحم در شهرک 90 هکتاری
چکیده: غلامعلی اله دادی معاون فنی و شهرسازی شهرداری اراک با اشاره به اقدامات اخیر صورت گرفته توسط معاونت اظهار داشت: تهیه نقشه الحاقی سنجان و کرهرود به کلان شهر اراک و پیگیری امور مربوطه به تاییدیه نقشه از وزارت راه و شهرسازی، تهیه طرح پیشنهادی ساماندهی مشاغل مزاحم 90 هکتاری و همچنین تهیه و تصویب شهرک خودرو از جمله اقداماتی می باشند که معاونت طی سه ماهه ا... ادامه »
15
بررسی فراخوان انعقاد قرارداد طرح مجموعه توریستی و تفریحی 800 هکتاری دره گردو
چکیده: غلامعلی اله دادی معاون معماری و شهرسازی شهرداری اراک با بیان مطلب فوق اظهار داشت: این معاونت، با شرکت در جلساتی اقدام به بررسی فراخوان پیرامون انعقاد قرارداد طرح مجموعه توریستی و تفریجی 800 هکتاری دره گردو نموده است تا عملیات اجرایی این پروژه هر چه زودتر در دستور کار شهرداری قرار گیرد. ادامه »
12
معاونت شهرسازی سیاست گذار در امور تخصصی شهرسازی کلان شهر اراک
چکیده: غلامعلی اله دادی معاون معماری و شهرسازی شهرداری اراک با بیان گزارشی از عملکرد و اقدامات صورت گرفته طی چند وقت اخیر گفت: این معاونت که وظیفه برنامه ریزی و نظارت بر اجرای طرح های شهرسازی و معماری را عهده دار است، به عنوان یک معاونت سیاست گذار در امور تخصصی شهرسازی انجام وظیفه می نماید و با حضور در جلسات متعدد پیگیر مسایل معماری و شهرسازی شهر اراک می ... ادامه »
08
چکیده: World Geodetic System (WGS) سيستم ژئودتيك جهاني سيستم ژئودتيك جهاني ، سيستمي استانداردي است كه در ناوبري از آن استفاده ميشود.در اين سيستم از الف:يك مرجع براي مختصات يابي ، ب:يك مركز جرم براي زمين و پ: يك مدار شبيه به مسير حركت زمين در فضا استفاده ميشود توضيح بيشتر اينكه در بخش( الف) همانطور كه اشاره شد يك مرجع براي تعيين مختصات استفاده ميشود.... ادامه »
08
چکیده: با کاربردهای سیستم GPS سیستم موقعیت یاب مکانی و ناوبری جهانی آشنابشویم به زبان ساده، ماهواره به هر شی‌ء که حول مدار شی‌ء دیگر گردش می‌کند، گفته می‌شود. اجزای ابتدایی ماهواره‌ها یکسان است ولی کاربردهای متفاوتی دارند. انواع ماهواره‌ها عبارتند از: ۱– ماهواره مخابراتی ۲–ماهواره هواشناسی ۳ – ماهواره من... ادامه »
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2021 حوزه معاونت شهرسازی می باشد    شرایط استفاده    قوانین